Prokuratūrą paliekantis Dūda: išsiskyrė mano ir vadovybės požiūriai

Prokuroras Mindaugas Dūda
Prokuroras Mindaugas Dūda
  © Andrius Vaitkevičius

Kaip Alfa.lt teigė M. Dūda, pakankamai skirtingi požiūriai išryškėjo, kai generalinio prokuroro postą 2010 metais užėmė naujasis generalinis prokuroras Darius Valys. „Plačiau to nekomentuosiu. Vis dar tebesu prokuroras, tai būtų neetiška, o ir šiaip nešvarių baltinių neskalbiu. Galiu tik pasakyti, kad visada dirbau skaidriai, mano bylose jokie sprendimai niekada nebuvo panaikinti, priekaištų dėl savo darbo neturėjau. Darbo krūviu, nors jis ir padidėjo, nesiskundžiau niekada, su darbu susitvarkau“, – sakė M. Dūda.

Kaip dar vieną iš priežasčių jis paminėjo tai, kad jo karjeros galimybės buvo apribotos. Alfa.lt primena, kad prokuratūroje pareigų netekus buvusiam Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos departamento vyriausiajam prokurorui Algimantui Kliunkai, M. Dūda dalyvavo konkurse šiai pareigybei užimti. Tačiau nors atrankos komisija jį pripažino tinkamiausiu kandidatu, D. Valys, kaip jau ne kartą yra daręs, M. Dūdos į šias pareigas nepaskyrė. To paties departamento prokuroras Gintaras Jasaitis Alfa.lt anksčiau yra sakęs, kad tokia praktika yra stebinanti. Pasak jo, jei yra atrankos komisijos sprendimas, generalinis prokuroras neturėtų vienasmeniškai skirti į pareigas ką panorėjęs. „Kam tuomet reikalinga atrankos komisija?“ – tuomet retoriškai klausė anksčiau generalinio prokuroro pavaduotoju dirbęs G. Jasaitis.

M. Dūda parašė pareiškimą išeiti iš tarnybos nuo liepos 26 dienos. Pasak jo, tai lėmė paprastos buitinės priežastys. Visų pirma, reikia perduoti bylas. „Be to, dabar vasaros metas, kolegos atostogauja, atostogų grafikas seniai sudarytas. Turėjau atostogauti nuo liepos 29 dienos, tad ir išeinu paskutiniąją prieš atostogas darbo dieną“, – sakė M. Dūda.

Prokuroras pridūrė, kad tai, jog jo žmonai Dianai Dūdienei pareikšti įtarimai byloje dėl ES paramos pasisavinimo, neturėjo jokios įtakos nusprendžiant palikti tarnybą. „Neturiu problemų su žmona. Tai, kas kalbama, yra netiesa. Myliu savo žmoną“, – sakė M. Dūda

Apie būsimus darbo planus jis sakė dar rimtai negalvojęs. „Žinoma, kad dirbsiu. Tačiau kur – nesu apsisprendęs. Kaip vienas iš variantų galėtų būti advokatūra“, – sakė prokuroras.

Alfa.lt primena, kad M. Dūda prokuratūros sistemoje dirbti pradėjo nuo 1996 metų prokuroro padėjėju.

Generalinis prokuroras, paklaustas apie M. Dūdos apsisprendimą, buvo lakoniškas. „Nieko nežinau apie jokius pažiūrų skirtumus ir tikrai nesuprantu, ką jis tuo norėjo pasakyti“, – tvirtino D. Valys. Pasak jo, M. Dūdai buvo pasiūlytos įvairios karjeros galimybės, pasakyta, kur, kokiose atrankose jis ateityje galėtų dalyvauti ir kokias pareigas užimti. „Jam paaiškinau, kad nenuleistų rankų, kad tai (kur dabar dirba – Alfa.lt) tikrai nėra lubos, jis turi visas perspektyvas. O dabar atleiskite, nebeturiu laiko kalbėti“, – baigė pokalbį D. Valys.