Garsias rezonansines bylas nagrinėjęs prokuroras Dūda traukiasi iš pareigų

Prokuroras Mindaugas Dūda
Prokuroras Mindaugas Dūda
  © Robertas Dačkus
Alfa.lt
2013-07-02 22:03

Jo teigimu, M. Dūda yra pateikęs prašymą atleisti jį iš darbo nuo liepos 26 dienos.

„Kiek žinau, niekas jo nevarė ir nesakė, kad išeitų. Žmogui susidėjo daug problemų“, – paklaustas apie galimas prokuroro pasitraukimo priežastis sakė I. Mikelionis.

„Prisidėjo ir problemos su žmona“, – Alfa.lt teigė I. Mikelionis.

Informaciją apie pavaldinio pasitraukimą patvirtino ir generalinis prokuroras Darius Valys. Jis teigė, kad šiandien į darbo pabaigą gavo prokuroro M. Dūdos prašymą.

„Įvairios“, – paklaustas apie, jo manymu, M. Dūdos pasitraukimo priežastis sakė D. Valys.

Ar prokuroro pasitraukimo priežastis gali būti tai, kad jo žmona tapo įtariamąją byloje dėl ES paramos pasisavinimo?

GARSAUS PROKURORO ŽMONAI – ĮTARIMAI 

Alfa.lt primena, kad pastaruoju metu prokuroras M. Dūda buvo pakliuvęs į antraštes ne itin maloniomis aplinkybėmis: prokuroro žmona Diana Dūdienė buvo įvardyta kaip įtariamoji byloje dėl milijoninės paramos pasisavinimo rekonstruojant Panevėžio viešbutį „Romantic“. D. Dūdienė byloje atstovavo Lietuvos krepšinio federacijai (LKF), tačiau vėliau pati tapo įtariamąja.

Skelbta, kad D. Dūdienė įtariama veikusi organizuotoje nusikalstamoje grupėje. Tyrimą byloje atliko STT Panevėžio valdyba.

Tyrė ne vieną garsią bylą

Prokuroras M. Dūda yra vadovavęs ne vienam garsiam tyrimui. Jis tyrė, ar buvo Lietuvoje vadinamieji JAV Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimai. Nustatyta, kad jų nebuvo.

Jis taip pat palaikė valstybinį kaltinimą vadinamojoje Medininkų byloje, kai iki gyvos galvos buvo nuteistas Konstantinas Michailovas, buvęs Nikulinas.

Jis taip pat buvo pagrindinis kaltintojas Eglės Kusaitės byloje. Ji buvo pripažinta kalta dėl terorizmo, tačiau į kalėjimą nesėdo, nes skirtą bausmę jau buvo atlikusi iki teismo sprendimo ikiteisminio įkalinimo įstaigoje. Teismo buvo pašoma E. Kusaitei skirti 10 metų kalėjimo.

2004 m. jaunas prokuroras M. Dūda palaikė kaltinimą Jurijaus Borisovo byloje, kurioje jis buvo kaltintas bandęs šantažu paveikti tuometinį prezidentą Rolandą Paksą.

Tai jau antrasis prokuroras, apie kurio pasitraukimą paskelbimą per pastarąsias kelias savaites. Birželio 18 dieną naujienų portalas Alfa.lt pranešė, kad iš pareigų traukiasi Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

PROKURORAS BETINGIS – GENERALINIO VALIO „IŠBROKUOTAS“

VALYS IŠGUJO BETINGĮ IŠ PROKURATŪROS

APGAILĖTINA: PRIEŠ KAUNO PROKURATŪROS VADOVĄ PRADĖTA KOVA REMIASI ANONIMINIAIS RAŠTAIS

Prašymą atleisti iš pareigų K. Betingis įteikė birželio 17 d. Generalinis prokuroras Darius Valys įsakymą dėl K. Betingio atleidimo pasirašė birželio 21 d.

K. Betingis tokius D. Valio veiksmus įvertino, kaip tyčines kliūtis jam toliau dirbti prokuratūros sistemoje. Jis teigė negalintis būdamas geriausiai įvertintu kandidatu sutikti su siūlymu užimti žemesnes pareigas. Alfa.lt K. Betingis teigė, kad ieškosis darbo už prokuratūros sistemos ribų.