Šešiolika Lietuvos miestelių laukia kūrybinių architektų dirbtuvių

Skirsnemunė (A.Dovydavičiūtės nuotr.)
Skirsnemunė (A.Dovydavičiūtės nuotr.)
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2013-06-30 17:26

Birželio 23 dieną Žadeikonių miestelyje prasidėjęs „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ projektas toliau sėkmingai keliauja po Lietuvą.

Projekto tikslas – padėti atkreipti dėmesį į savo aplinką bei paskatinti ją keisti. Susipažinimo vizitų metu savanorius maloniai nustebino nuoširdūs, atviri miestelių gyventojai, jų puoselėjama aplinka, drąsūs ateities planai, projekto laukimas bei lūkesčiai. Pakalbinti žmonės siūlė savo variantus, ką būtų galima sukurti jų aplinkoje, tačiau „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ metu pagrindinis žodis bus suteiktas jaunajai kartai. Tikimasi taip paskatinti juos prisidėti prie bendruomenės gyvenimo ir ateityje. Be to, dirbtuvėlėse dalyvausiantys vaikai bei jaunimas savo įgytas žinias perduotų tėvams, seneliams, draugams.

Pagirių (Kėdainių r.) bendruomenės centro vadovė Daiva Noreikienė džiaugėsi, jog KAD’13 komanda kūrybines dirbtuves surengs ir jų miestelyje, nes vasarą vaikams ir jaunimui trūksta renginių bei saviraiškos būdų. Moteris tikisi aktyvaus bendruomenės dalyvavimo ir entuziazmo. KAD savanoriai, apžiūrėję šį urbanistiškai savitą, žalia alėja link centrinės erdvės besidriekiantį miestelį, mano, kad profesionalų žvilgsnis padės ir gyventojams iš naujo įvertinti savo miestelio grožį, tuo labiau, kad pradėtų įgyvendinti idėjų netrūksta jau dabar – planuose ir parko įkūrimas, ir varpinės renovacija, ir kiti gražūs darbai.

Už keliasdešimt kilometrų esančio Palonų miestelio (Radviliškio r.) gyventojai taip pat numatę įvairių aplinkos tvarkymo darbų. Į šiame miestelyje vyksiančias kūrybines dirbtuves susirinkęs jaunimas iš Palonų bei iš gretimo Valatkonių kaimo kartu su savanorių komanda ieškos būdo, kaip pagerinti aplinką ir kitomis, materialių išlaidų nereikalaujančiomis, priemonėmis.

Kaip teigė dirbtuvių savanoris ir vienas iš organizatorių Mantas Timaitis, iš anksto apvažiavus visus miestelius matyti, jog kiekviename iš jų yra erdvių ir vietų, kuriose potencialiai gali atsirasti kartu su vaikais per 3 dirbtuvių dienas sukurtas materialus objektas, o nespėtos įgyvendinti idėjos liks pačių gyventojų rankoms. Per du vasaros mėnesius – liepą ir rugpjūtį – projektas aplankys net 16 mažųjų Lietuvos miestelių ir kiekviename jų surengs architektūros kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui.

KAD’13 – „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai pirmas „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamas didelio masto projektas, vyksiantis vasaros atostogų metu, kuriuo norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

„Architektūros [vaikų] fondas“ – jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta “Architektūros fondo” iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams. Ją sudaro grupė jaunų architektų, architektūros studentų, mokytojų. Pagrindinis veiklos tikslas – mus supančios aplinkos suvokimo, kūrybiškumo ir asmeninės atsakomybės (pilietiškumo) ugdymas. Savanoriai organizuoja temines kūrybines dirbtuvėles vaikams.

 

Šešiolika Lietuvos miestelių laukia kūrybinių architektų dirbtuvių

Skirsnemunė (A.Dovydavičiūtės nuotr.)
+2