Vatikanas siekia atsikratyti korupcijos šešėlio: Italijos vyskupas suimtas atliekant tyrimą dėl banko veiklos

Vatikanas
Vatikanas
  © Algimantas Barzdžius
AFP | BNS
2013-06-28 11:36

Dienraščio „Corriere della serra“ tinklalapyje teigiama, kad suimtas dvasininkas yra Italijos pietinio Salerno miesto vyskupas Nunzio Scarano (Nuncijus Skaranas).

Šis dvasininkas ėjo buhalterio pareigas Vatikano finansų administracijoje. Jis buvo suimtas vienoje parapijoje Romos pakraštyje, sakė vyskupo advokatas Silverio Sica (Silverijas Sika).

N.Scarano prieš kelias savaites buvo nušalintas nuo pareigų, kai jo veikla susidomėjo magistrato teismo tyrėjai Salerno mieste.

Per tą tyrimą N.Scarano buvo apkaltintas išėmęs iš viso apie 600 tūkst. eurų (2,07 mln. litų) grynaisiais pinigais iš vienos Vatikano banko sąskaitos - nedidelėmis sumomis, dažniausiai po 10 tūkst. eurų (34,5 tūkst. litų), ir išdalijęs juos savo draugams, kurie jam išrašydavo skolos čekius.

Tuos čekius vyskupas pateikdavo vienam Italijos bankui ir gautus pinigus naudodavo būsto nuomai apmokėti.

Atliekant šį tyrimą, taip pat buvo suimtas vienas Italijos slaptųjų tarnybų narys ir vienas finansininkas, paskelbė žiniasklaida.

Kaip praneša naujienų agentūrai ANSA, šie trys asmenys įtariami dalyvavę neteisėtai pergabenant 20 mln. eurų (69,1 mln. litų) iš Šveicarijos į Italiją.

M.Scarano buvo suimtas kitą dieną po to, kai Vatikanas paskelbė, jog popiežius Pranciškus įkūrė komisiją, tirsiančią IOR, per kelis pastaruosius dešimtmečius įsivėlusio į virtinę skandalų, veiklą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.