Buvusio „Achemos grupės“ bendrovės „Metoil“ direktoriaus namuose – kratos

„Metoil“
„Metoil“
  © Įmonė

Pareigūnai neatskleidžia, kas buvo aptikta per kratas. „Galiu tik patvirtinti, kad kratos tikrai buvo daromos. Ne tik šių dviejų įtariamųjų, bet ir dar vieno asmens gyvenamojoje vietoje. Šis asmuo nebuvo susijęs su vadovaujančiomis pareigomis įmonėje“, – Alfa.lt sakė šią baudžiamąją bylą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Marijus Švanas.

Bendrovę „Metoil“ skandalas sukrėtė šių metų pradžioje, kai paaiškėjo, kad naftos produktais, daugiausiai dyzelinu, prekiaujanti įmonė galimai ilgą laiką slėpė mokesčius. Finansinių sunkumų slegiama „Metoil“ jau šešerius metus verčiasi šia veikla. Anksčiau ji prekiavo metalu, tačiau sunkmetis sudavė smarkų smūgį visai šio verslo šakai.

reklama

Keturių šalių Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Slovakijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tarptautinį tyrimą dėl galimo mokesčių slėpimo. Bendrovė naftos produktus pirkdavo Rusijoje, Baltarusijoje, Uzbekistane, Ukrainoje ir pardavinėdavo juos ES šalyse. Tačiau paaiškėjo, kad pirkėjai, bent jau jų dalis, galimai yra fiktyvūs. Tokios bendrovės, kurios nurodytos pirkimo dokumentuose, realiai neegzistuoja. Pareigūnų teigimu, nuslėptų mokesčių dydis gali siekti apie dešimt milijonų litų.

Teismas priteisė du milijonus

„Achema“ antrinė įmonė „Metoil“, teismo sprendimu, bankrutavusiam bankui „Snoras“ turės grąžinti apie 2 mln. Lt skolą.

Dėl skolos priteisimo į Vilniaus apygardos teismą kreipėsi banko „Snoras“ administratorius, kuris paprašė priteisti 1,943 mln. Lt. Teismas prašymą tenkino.

„Metoil“ teisme ginčijo, kad skolą nurodantys vekseliai yra negaliojantys, tačiau argumentai buvo atmesti.

Sprendimas per 30 dieną gali būti skundžiamas.