„Chevron“ gręš žvalgomąjį gręžinį prie Stemplių kaimo
atnaujinta

JAV kompanijos „Chevron“ skalūninių dujų gręžinys
JAV kompanijos „Chevron“ skalūninių dujų gręžinys
  © SCANPIX
ELTA
2013-06-13 20:21

Pranešama, kad tai yra pirmasis gręžinys, įrengtas po to, kai „Chevron“ pernai spalį įsigijo dalį „LL investicijų“ akcijų. Gręžimo duomenys padės geologams geriau išanalizuoti vietovės geologines struktūras. Planuojama gręžti iki kambro smiltainių, glūdinčių 2 tūkst. metrų gylyje.

Ketvirtadienį „LL investicijos“ ir „Chevron“ pakvietė vietos bendruomenę paminėti šį įvykį ir dalyvauti gręžinio pristatymo šventėje. Susirinkę Stemplių gyventojai dalyvavo ekskursijoje po gręžinio aikštelę, galėjo pasikalbėti su geologais, sulaukti atsakymų į rūpimus klausimus, pranešė bendrovė.

„LL investicijos“ yra Lietuvos naftos bendrovė, įkurta 2006 m. Nuo 2007 m. rugsėjo 5 d. bendrovei yra suteikta licencija naudoti angliavandenilių išteklius perspektyviame 2400 kvadratinių kilometrų Rietavo plote. „LL investicijas“ lygiomis teisėmis valdo Lietuvos įmonė „TAN Oil“ ir amerikiečių kompanija „Chevron Global Energy“.

ELTA primena, kad skalūnų dujų Tauragės-Šilutės regione panoro ieškoti tik viena įmonė - tai JAV energetikos įmonė „Chevron“.

Dar dvi bendrovės - „Diseta“ ir „Perkūno nafta“ - pareiškė norą žvalgyti gamtinių dujų telkinius Kudirkos-Kybartų regione.

Skalūnų dujų gavybai prieštarauja vietos bendruomenės, kurios Vilniuje surengė jau ne vieną protesto akciją.

Seimas, priėmęs Žemės gelmių įstatymo pataisas, įtvirtino išsklaidytųjų angliavandenilių (t. y. skalūnų dujų) sąvoką, reglamentavo šių išteklių paiešką, žvalgybą, gavybą ir kitus su šia veikla susijusius klausimus.