Stankūnaitės advokatas Černiauskas vedė savo ilgametę draugę

Gintaras Černiauskas
Gintaras Černiauskas
© Karolis Kavolėlis

Kauniečiui floristui, daugybės neįtikėtinų floristikos kūrinių ir netgi rekordų autoriui Modestui Vasiliauskui atėjus vasarai darbų netrūksta. Vos spėja suktis – renginiai, gimtadieniai, išleistuvės, vestuvės...

Visai neseniai garsus floristas dalyvavo dar garsesnio Laimutės Stankūnaitės advokato Gintaro Černiausko ir jo gyvenimo draugės Lauros vestuvėse – vestuvių puotai papuošė Biržų pilį.

G. Černiausko ir jo gyvenimo draugės sutuoktuvių ceremonija įvyko Biržų šv. Jono krikštytojo bažnyčioje, vėliau Biržų pilyje, kur buvo užregistruota jų civilinė santuoka.

Tai patvirtino Biržų santuokų rūmų atstovė Joana Kvedaravičienė. „Tame nieko nėra nuostabaus. Daug porų tuokiasi Biržų pilyje. Pavyzdžiui, vien pernai Biržų pilyje, jos terasoje ar po jos arkadomis sutuokėme 33 poras. Ir labai džiaugiamės, kad turime tokį gražų miesto simbolį“.

Kaip žinia, Biržų pilis yra muziejus, renginiams nepritaikytas, taigi vestuvių puota įvyko pilies kieme, kur buvo pastatytos kelios vasaros gėlėmis išpuoštos palapinės. „Buvo gražu, žmonės sakė, kad jiems patiko. Aplinkos papuošimas patiko ir jauniesiems, ir jų artimiausiems žmonėms“, – prasitarė romantikos šventei suteikęs M. Vasiliauskas.

Modestai, pasakyk, ar dažnai tau tenka puošti pilis? Kokie šio darbo išskirtinumai? Ką reikia pabrėžti, ką paslėpti ir kaip elgiesi tu?

Per savo gyvenimą daug pilių esu papuošęs. Kauno pilį, Raudonės pilį, Birštono pilį... Dvarų – ne vieną. Ko tik netenka daryti! Prikabinam kilometrus lempučių, įvairiausių dekoracijų, gėlių... Vestuvėse vis dėlto priimtiniausia klasika – vestuvininkai labai retai nori kažko išskirtinio, iššaukiančio, gąsdinančio. Lietuviai santūrus, nors vis dažniau tuokiasi su norvegais, vokiečiais, italais. Pasaulis atviras. Žmonės varinėja į kairę, į dešinę. Tai anksčiau visi Lietuvoje buvo ir sėdėjo...

Pakalbėkime apie dar vieną gerą dalyką – kaip auga tavo neseniai gimusi dukra? Ar esi geras tėtis? Kaip pasikeitė tavo ir draugės Inetos santykiai jai gimus?

Santykiai nepasikeitė. Jie tokie pat geri, kokie ir buvo. Kaip jie gali pasikeisti dėl to, kad vaikas gimė? „Į kojas dėti“ kaip kai kurie tėčiai nesiruošiu.

Per savo gyvenimą turėjai ne vieną merginą, ne sykį piršaisi, ne sykį buvai ant vestuvių slenksčio. Kuo išskirtinė tavo ir Inetos istorija?

Susitikome restorane, kur aš Inetai kūriau vestuvinę suknelę, taip ir susipažinome. Paskui nuėjome prie Kalėdų eglutės, kadangi ji iš Kėdainių ir norėjo ją pamatyti. Įsižiebė eglutė, ir įsižiebė jausmai. Kartu mes jau beveik trejus metus.

Apie vestuves pakalbat? Vestuvės bus?

Bus. Ateis laikas, bus ir vaikas. Vaikas, tiksliau dukrytė Patricija, jau yra. Bus ir vestuvės, bet negalvojam apie tai. Sugalvoti datą, jos laukti metus ar du... Nėra reikalo teršti galvos tokiais dalykais. Sugalvosim, nunešim pareiškimus ir bus vestuvės. Ateis laikas, paaugs dukrytė ir susituoksim.

Ką šiuo metu veiki, kokiais darbais užsiėmęs, gal planuoji naują floristinį rekordą?

Neplanuoju – vaiką auginu. Nešioju, maitinu, sauskelnes keičiu. Dukrai jau penki mėnesiai. Gražiai šypsosi, kalba savo kalba. Vaikas geras, gerai auga, neverkia.

Ar per tą laiką jums su Ineta pavyko pailsėti, išeiti kartu į didelį renginį, viešumą? Juk tu – renginių žmogus?

O ko eiti į viešumą, didelius renginius? Kadangi Inetai tokie renginiai nelabai įdomūs, auginam dukrą. Reikia pirmiau vaiką užauginti, o paskui vaikščioti.

Kaip sutari su Ineta? Juk ji už tave gerokai jaunesnė.

Metų neskaičiavau... Berods dvylika. Gerai sutariame.

Sklido kalbos, kad ji kažkada draugavo su Ražiu, jiedu buvo pora. Tu žinai, patvirtini šitą faktą?

Nieko ypatingo tarp jų nebuvo, nėra ką patvirtinti. Bet jie buvo pora.

Kai kas sako, kad tu nurungei Radžį?

Kodėl aš turėjau su juo rungtis? Nesirungiau. Jie kartu mokinosi Panevėžio kolegijoje, abu mokėsi maisto technologijų, tuo metu ir bendravo.

Sakei, kad vasara – vestuvių metas. Ar daug žmonių šiuo metu tuokiasi?

Ką aš žinau – kas savaitgalį turiu vestuves. Vieni skiriasi, kiti tuokiasi. Tai normalu.

Sakyk, kokie tavo reikalai su teismais? Neseniai buvau apkaltintas želdinių iš kapinių vagyste, bet nubaustas taip ir nebuvai...

Viskas tęsiasi. Lietuvoje teistis – populiaru. Va, žiūrėkit – V. Uspaskichas... Šešeriems metams jį nori pasodinti. Palyginus su tais dalykais, kurie Lietuvoj vyksta, tai juokinga. Pusė Lietuvos vagia, ir nieko...

Ar tau neskaudu, kad tave apkaltino vagyste, kaip tu sakai, žmonėms „ant“ juoko?

Skaudu, neskaudu... Yra taip, kaip yra. Man pateikti nepagrįsti kaltinimai, nes pats teisėjas teisme sakė: „Mes neturime tiesioginių įrodymų, bet mes tave apkaltinam.“ Tai palaukit – jeigu be tiesioginių įrodymų galima apkaltinti žmogų, tai primena sovietinius laikus. Žmonės galvoja, kad kažkas baisaus įvyko, bet mano sąžinė rami. Tose kapinėse kaip vogė taip vagia, bet niekam tai nerūpi, visiems nusispjaut.

Gerai, pakalbėkime apie ką kita. Kur tave prireikus galima surasti? Gal turi kur nors gėlių parduotuvėlę? Pavyzdžiui, Laisvės alėjoje?

Laisvės alėjoje prekiauti gėlėmis – tai tas pats, kaip nusižudyti. Kiekvienas, atsidaręs ją Laisvės alėjoje, turi užsidaryti. Neįmanoma pragyventi iš tų žmonių, kurie praeidami nuperka po gėlytę. Parduotuvės išlaikymas pakankamai daug kainuoja. Aš turėjau parduotuvę, uždariau, ir labai tuo džiaugiuosi. Žmonės mane susiranda per pažįstamus draugus, pamato renginiuose. Telefono numerio aš daug metų nekeičiu.

 

Stankūnaitės advokatas Černiauskas vedė savo ilgametę draugę

Gintaras Černiauskas
+2