Kaip surasti savo pašaukimą?

Entuziazmas
Entuziazmas
  © 123rf.com

Daugumos žmonių gyvenimas teka pagal vienodą schemą: penkias dienas jie praleidžia laukdami savaitgalio, kuris prabėga tiesiog nepastebimai. Nuostabiausias savaitės metas – penktadienio vakaras, nes sekmadienio vakaras jau būna aptemdytas būsimų nykių darbo dienų nuojautos.

Taip prabėga metai po metų – ir visas gyvenimas. O juk svarbi kiekviena minutė. Per didelė prabanga – penkias dienas iš septynių skirti savaitgalio laukimui.

Pašaukimas atsiranda ten, kur susiduria talentas ir pomėgiai, kai „darbas, kuris laibai patinkas“ ir „darbas, kuris gerai sekasi“ sutampa. Deja, šis žodis daug kam sukelia susierzinimą. Dėl to kalta ir mūsų švietimo sistema.

„Pasirink širdžiai mielą darbą ir tau nereikės dirbti“, – sakė Konfucijus. O jis buvo laikomas išminčiumi, todėl jo žodžiais galima tikėti.

Kodėl svarbu realizuoti save?

Tik judėdami sau tinkama kryptimi mes visada būsime kupini įkvėpimo ir energijos, jausime pasitenkinimą ir gyvenimo džiaugsmą. Surasti savo pašaukimą galima bet kuriame amžiuje. Svarbu ieškoti.

1. Išsiaiškinkite savo silpnąsias ir stipriąsias vietas. Ar yra tokių darbų, kuriuos atliekate ne tik gerai, bet tiesiog puikiai, nes jie jums patinka. Kas teikia jums malonumą? Kuo galėtumėte užsiimti ir be pinigų? Ar turite hobį?

2. Prisiminkite savo vaikystė svajones. Net jei ketinote tapti balerina ar cirko pudelių dresuotoju, bet koks prisiminimas gali tapti raktu į tikrųjų troškimų suvokimą. Pakalbėkite su žmonėmis, kurie jus gerai pažįsta nuo vaikystės.

3. Nereikia bijoti išeiti iš komforto zonos. Mėgstama „kūdra“, kad ir kaip mes ja skųstumėmės, yra įprasta, patogi ir jauki. Tačiau kad augtume ir tobulėtume, mums reikia judėti į priekį. Būtina išplaukti į platesnius vandenis, ieškoti naujų siekių.

4. Motyvacija – nepaprastai svarbus dalykas. Reikia įsiminti džiaugsmo momentus, kuriuos patiriate, kai užsiimate mėgstamu darbu. Daryti tai, ką mėgsti, reiškia, būti laisvam.

5. Nuolatos mokykitės ir eksperimentuokite. Kad surastumėte savo pašaukimą, jums galbūt teks išbandyti kelis naujus dalykus. Ieškokite maloniausio užsiėmimo, stenkitės suvokti, kokius jausmus jums sukelia kiekvienas darbas. Mokykitės iš savo klaidų. Bet kokia patirtis gali praversti.

Kai žmogus pasineria į mėgstamą darbą, laikas prabėga nepastebimai. Idėjos ateina tarsi iš niekur. Aplink jį ima telktis bendraminčiai. Bet svarbiausia – nepranyksta entuziazmas ir pakili nuotaika. Pašaukimą suradęs žmogus gyvena sąmoningai. Mėgstamam užsiėmimui nebūna gaila skirti gyvenimo ir nebereikia gyventi tik savaitgalių laukimu.