Amerikietė mergaitė sugalvojo, kaip pamaitinti visus pasaulio gyventojus

Amerikietė mergaitė sugalvojo, kaip pamaitinti visus pasaulio gyventojus
Amerikietė mergaitė sugalvojo, kaip pamaitinti visus pasaulio gyventojus
  © Youtube.com

Kai Katie Stagliano iš Pietų Karolinos buvo tik 9 metai, ji pasodino pirmąjį savo kopūstą, kuris užaugęs svėrė beveik 16 kilogramų. Mergaitės tikslas buvo išmaitinti savo šeimos narius.

Tačiau vėliau ji nusprendė, kad galima daržovėmis pasidalyti ir su kitais. Gigantiškas kopūstas buvo nuvežtas į artimiausią valgyklą, kur buvo pagaminta skani sriuba 275 žmonėms.

„Jeigu vos viena kopūsto galva gali išmaitinti tiek žmonių, tai pagalvokite, kiek gali išmaitinti dideliame darže augančios daržovės“, – pasakojo mergaitė „FederalPost“.

Vieną kartą Katie pamatė neturtingą šeimą, kuri stovėjo eilutėje ir laukė nemokamai gauti dubenėlį gardžios karštos sriubos. Tą akimirka mergaitė nusprendė sukurti organizaciją „Katie Krops“ („Katie derlius“), kuri egzistuotų dėl gerų žmonių aukojamų pinigų.

Organizacijos tikslas – apsodinti tiek daržų ir pastatyti tiek šiltnamių, kad, pasinaudojant derliumi, būtų galima išmaitinti šimtus žmonių. „Mes galime padėti visiems, juk tam reikia tik daigų“, – sakė Katie.

Savo pirmąjį daržą moksleivė pasodino prie benamių prieglaudos, kurioje gyveno 30 žmonių. Benamiai padėjo mergaitei pasodinti daržą, o profesionalus sodininkas tąkart dalijo patarimų apie dirvožemį.

Katie iniciatyva įkvėpė daug žmonių, kurie nuoširdžiai aukojo pinigus. „Visada atvažiuoju į valgyklą ir padedu gaminti patiekalus, o vėliau jais dalijuosi su žmonėmis“, – tęsė Katie. Jos ryžtas ir noras padėti kitiems iki šiol stebina pasaulį. Mergaitė tapo pavyzdžiu tiems, kurie noriai aukoja ir dalijasi šiluma su kitais.