VTEK vis dėlto svarstys, ar paskutines dienas ministerijoje skaičiuojanti Vėsaitė supainiojo interesus

Birutė Vėsaitė
Birutė Vėsaitė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2013-05-28 14:32

Algirdo Butkevičiaus, Seimo narių Agnės Bilotaitės, Arvydo Anušausko, Algio Strelčiūno, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių Vido Urbonavičiaus ir Valdo Benkunsko prašymų pagrindu pradėtas tyrimas dėl ūkio ministrės Birutės Vėsaitės, jos patarėjų Vilijos Vertelienės ir Jūratės Antanaitytės-Voldemarienės, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Klimantavičiaus bei Vilniaus miesto mero patarėjo Beno Renato Baltusio elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

BUTKEVIČIUS: VĖSAITĖ PAREIGAS EIS IKI PIRMADIENIO – VTEK IŠVADOS JOKIOS ĮTAKOS NETURĖS

SOCIALDEMOKRATAI NEPATENKINTI BUTKEVIČIAUS SPRENDIMU KEISTI VĖSAITĘ

Nurodoma, kad šie asmenys 2013 m. gegužės 20–23 d. vyko į Astaną (Kazachstano Respublika) bendrovės UAB „Arvi“ ir ko išnuomotu lėktuvu. Komisijos prašoma įvertinti, ar toks elgesys neprieštarauja Įstatyme įtvirtintoms nuostatoms.

Teoriškai gali būti, kad VTEK, nusprendusi pradėti tyrimą, vėliau tą daryti atsisakys, jei iki posėdžio, kuriame bus svarstomas klausimas, B. Vėsaitė pasitrauks iš užimamų pareigų. VTEK narys Tomas Čaplinksas Alfa.lt sakė, kad komisija svarstytų visas pasikeitusias aplinkybes, o šiandien sprendimas buvo priimtas pagal faktines aplinkybes.

Antradienį premjeras A. Butkevičius pareiškė, kad B. Vėsaitė pareigas eis iki kitos savaitės pirmadienio ir kad bus ieškoma kito kandidato ūkio ministro postui užimti.