Kas bus Vėsaitės įpėdiniu? Kova prasideda
VTEK spręs, ar pradėti tyrimą dėl Vėsaitės

Bronius Bradauskas
Bronius Bradauskas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
ELTA
2013-05-28 07:27

Tiesa, koalicijos partneriai Darbo partija (leiboristai) norėtų perimti šią ministeriją, tačiau socialdemokratai jos atiduoti nelinkę. Galiausiai tam nepritaria ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Kairiųjų stovykloje galimų ūkio ministrų pavardės buvo pradėtos vardyti jau pirmadienį. Pretendentai užimti B. Vėsaitės kėdę - net keli. Vienas realiausių - dabartinis viceministras Marius Busilas. Kitas - premjero patarėjas finansų klausimais Stasys Jakeliūnas.

BUTKEVIČIUS NUSILEIDO PREZIDENTEI: BUS IEŠKOMA KITO ŪKIO MINISTRO

Senieji socialdemokratai, aišku, šiame poste regi Bronių Bradauską, tačiau šis išsitarė, kad ministru būti nenori. Minima ir dar viena - buvusio Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Nesteckio - pavardė. Kandidatus, žinoma, turės tvirtinti aukščiausia Socialdemokratų partijos vadovybė. Be to, galutinį žodį skiriant ministrą vis tiek tars prezidentė.

Reikia sulaukti išvadų

Politologo Algio Krupavičiaus teigimu, susidariusi situacija gali tapti lakmuso popierėliu premjerui ir visai koalicijai, kai aiškiai bus matyti, kaip valstybėje laikomasi įstatymų. „Manau, kad socialdemokratai turėtų pademonstruoti teisinį raštingumą, sulaukti VTEK sprendimo, ir tik tada imtis kitų procedūrų“, - „Lietuvos rytui“ sakė politologas.

Pasak jo, kai valstybėje remiamasi vien įtarimais, o ne teisiniais argumentais, galima nuteisti bet kurį ministrą. A. Krupavičiaus įsitikinimu, pirmiausia šioje istorijoje reikėjo aiškiai apibrėžti ministrės asmeninį interesą.

VTEK spręs dėl ministrės

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį posėdyje spręs, ar pradėti tyrimą dėl ūkio ministrės Birutės Vėsaitės, kuri į tarnybinę komandiruotę Kazachstane vykusi bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu.

Komisija taip pat spręs klausimą, ar pradėti tyrimą ir dėl kitų valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų - ūkio ministrės patarėjų Vilijos Vertelienės bei Jūratės Antanaitytės-Voldemarienės, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Klimantavičiaus ir Vilniaus miesto mero patarėjo Beno Renato Baltusio, kurie į Kazachstaną taip pat vyko minėtosios bendrovės užsakytu reisu, pranešė VTEK.

Po koalicijos politinės tarybos susitikimo pirmadienį Seime premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sakė pritariąs prezidentės pozicijai, kad ūkio ministrė tikriausiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

Ūkio ministrė B.Vėsaitė su dviem patarėjomis praėjusią savaitę bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu skrido į verslo forumą Kazachstano sostinėje Astanoje. Visų trijų bendra skrydžio kaina pirmyn ir atgal siekė 8100 litų, arba 2700 litų vienam asmeniui. Tačiau civilinės aviacijos specialistų duomenimis, užsakomasis skrydis verslo klasės lėktuvu į Astaną ir atgal gali kainuoti apie 100 tūkst. litų, vienam keleiviui kelionė gali kainuoti apie 13 tūkst. litų.

 

Kas bus Vėsaitės įpėdiniu? Kova prasideda

Bronius Bradauskas