Butkevičius nusileido prezidentei: bus ieškoma kito ūkio ministro

Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

„Viena ar kita forma rezultatas bus, kad bus ieškoma kito ūkio ministro“, – žurnalistams Seime sakė A. Butkevičius, paklaustas, ką ketinama toliau daryti dėl B. Vėsaitės, kuri dėl skrydžio į Kazachstaną privačios kompanijos „Arvi“ užsakytu verslo klasės lėktuvu užsitraukė ne tik koalicijos partnerių, bet ir prezidentės Dalios Grybauskaitės nemalonę.

A. Butkevičius teigė esantis nustebęs, kad ūkio ministrė B. Vėsaitė nebuvo iškviesta į prezidentūrą, kad galėtų paaiškinti susidariusią situaciją šalies vadovei.

VĖSAITĖS SKRYDIS BAIGĖSI DAUKANTO AIKŠTĖS KABINETE?

PO PREZIDENTĖS IR PREMJERO POKALBIO DĖL VĖSAITĖS SKRYDŽIO – TYLA

ŪKIO MINISTRĖ VĖSAITĖ: MAN BUVO DUOTAS KYŠIS – TRUMPESNIS SKRYDŽIO LAIKAS

VĖSAITĖ SKRIDO Į KAZACHSTANĄ „ARVI“ UŽSAKYTU VERSLO KLASĖS LĖKTUVU

„Aš maniau, kad dar gal bus tokia tolerancija tarp atskirų institucijų, gal bus pokalbis ir supratimas, kad gal kažkas padarė klaidą. Mes visi esame žmonės ir visi tikrai klystame, bet kadangi to neįvyko, tai aš turiu prisiimti atsakomybę, kad jau viešojoje opinijoje ir netgi tarptautiniame lygyje debatai nevyktų. Manau, kad jau rytoj bus priimtas sprendimas (dėl B. Vėsaitės – Alfa.lt)“, – į klausimą, ar bus laukiama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo dėl to, ar B. Vėsaitė, skrisdama į užsienį privačios kompanijos užsakytu lėktuvu, supainiojo viešuosius ir privačius interesus, atsakė premjeras.

Ministras pirmininkas, socdemų vadovas A. Butkevičius teigė esantis įsitikinęs, kad socialdemokratai tikrai ras tinkamų kandidatų į Ūkio ministerijos vadovo vietą.

„Pirmiausia, bus atrinktas žmogus, kuris turi kompetenciją. Ir jokių politinių sprendimų, vadovaujantis kitais atrankos kriterijais, tikrai nebus“, – komentavo premjeras.

Ūkio ministrė B. Vėsaitė praėjusią savaitę bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu skrido į verslo forumą Kazachstane, Astanoje. Bendra skrydžio kaina pirmyn ir atgal siekė 8100 litų, arba 2700 litų vienam asmeniui. Vis dėlto buvo teigiama, kad užsakomasis skrydis verslo klasės lėktuvu į Astaną ir atgal gali kainuoti apie 100 tūkst. litų, vienam keleiviui kelionė gali kainuoti apie 13 tūkst. litų.

Kompanija „Arvi“ šiuo metu derasi su Ūkio ministerija dėl Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo sutarties. Atsižvelgiant į šį faktą dėl B. Vėsaitės elgesio buvo kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kad ši išsiaiškintų, ar ūkio ministrė galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus. Tuo metu opozicijoje esantys konservatoriai ėmė rengti interpeliacijos ministrei tekstą.

Prezidentė D. Grybauskaitė, vertindama ūkio ministrės kelionę, tikino, kad skrydis į užsienį privačios bendrovės užsakytu lėktuvu yra netoleruotina praktika, o tokie veiksmai kalba apie sąsajas su verslu ir meta labai didelį šešėlį ant visos Vyriausybės. Pirmadienį šalies vadovė pareiškė, kad A. Butkevičius turėtų ieškoti naujo kandidato į Ūkio ministerijos vadovus.