Seimo kontrolierius pradėjo tyrimą dėl Klimantavičiaus komandiruotės į Kazachstaną

R. Šukys
R. Šukys
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2013-05-23 14:48

Kontrolierius pranešė tyrimą pradėjęs reaguodamas į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją.

Vilniaus meras Artūras Zuokas nekomentuoja savivaldybės pareigūno ir mero patarėjo skrydžio „Arvi“ užsakytu lėktuvu. Dėl skrydžio tuo pačiu lėktuvu ūkio minsitrė Birutė Vėsaitė jau yra apskųsta Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Bus tiriami V.Klimantavičiaus ir kitų savivaldybės pareigūnų veiksmai ar neveikimas, susijęs su administracijos direktoriaus komandiruote į Lietuvos–Kazachstano tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdį ir verslo forumą.

Tyrimu bus siekiama nustatyti, ar Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, vykdamas į komandiruotę Kazachstane, neviršijo jam suteiktų įgaliojimų, ar juos naudojo pagal įstatymus bei kitus teisės aktus. Seimo kontrolierius taip pat sieks išsiaiškinti, ar Vilniaus miesto savivaldybės pareigūnai, atsakingi už vidaus ir finansų kontrolės įgyvendinimą, tinkamai atliko teisės aktuose nustatytas pareigas.

„Kelia abejonių, ar savivaldybės pareigūnų skrydis verslininkų užsakytu lėktuvu, verslo klase nepažeidžia konstitucinės nuostatos, kad „valdžios įstaigos tarnauja žmonėms“, kuri aiškiai nurodo, jog institucijos turi tarnauti visiems, o ne tam tikriems šalies piliečiams. Kartu kyla abejonių, ar toks pareigūnų elgesys nepažeidžia teisėtų žmonių lūkesčių, kad bus gerbiamos visų: tiek fizinių, tiek juridinių asmenų teisė į gerą viešąjį administravimą“, – teigia Seimo kontrolierius savivaldybių institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklai tirti R.Šukys.

V.Klimantavičius į Kazachstaną vyko privačiu bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu. Juo taip pat skrido ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, jos patarėja, buvusi parlamentarė Vilija Vertelienė, patarėja - atstovė spaudai Jūratė Antanaitytė-Voldemarienė, „Arvi“ įmonių grupės prezidentas, Ekonominio bendradarbiavimo su Kazachstanu verslo tarybos prezidentas Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ įmonių grupės viceprezidentas Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, Vilniaus miesto mero patarėjas bendrovės „Vilnius veža“ vadovas Benas Renatas Baltusis.

Vilniaus meras Artūras Zuokas nekomentuoja galimo V.Klimantavičiaus ir R.Baltusio interesų konflikto skridus „Arvi“ užsakytu lėktuvu.

Savivaldybės BNS pateiktais duomenimis, B.Baltusis ir V.Klimantavičius į Kazachstaną vyko ambasados kvietimu susitikti su Astanos miesto savivaldybės atstovais, susipažinti su miesto valdymu, vykdomais projektais ir pristatyti Vilnių bei pagrindinius Vilniaus plėtros ir investicinius projektus. Taip pat jie numatė dalyvauti tarptautiniame Astanos ekonomikos forume.

Savivaldybė nepateikia detalių apie šių dviejų pareigūnų kelionės kainą - esą sąskaitą kitą savaitę turi pateikti bendrovė „Wrislit“. Savivaldybės teigimu, apgyvendinimas dviem asmenims kelionės laikotarpiu kainavo 1320 eurų, dienpinigiai abiem – 1020 litų.

Vilnius su Astana bendradarbiavimo sutartį yra pasirašęs nuo 1998 metais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.