Etikos sargai pareigūnus „sušikta policija“ išvadinusį Puteikį paragino elgtis etiškiau

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
  © Robertas Riabovas

„Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Valstybės politikų elgesio kodekso 9 straipsnio 1 dalies 4 punkto nuostata, rekomenduoti Seimo nariui Nagliui Puteikiui suderinti savo elgesį ar veiklą su Valstybės politiko elgesio kodekse nustatytais valstybės politiko elgesio principais“, – rašoma komisijos išvadoje, kurią visi palaikė vienbalsiai.

Į EPK dėl N. Puteikio elgesio kreipėsi Policijos departamentas. Konservatoriaus konfliktas su sostinės policija kilo vasario mėnesio pabaigoje, kai prie viešbučio „Green Hotel“ buvo sužalota jo žmona Nika Puteikienė ir mažametė dukra Augustė. Viešbučio devintame aukšte gyvenusių studentų iš Azerbaidžano netyčia numesta stiklinė nukrito ant prie viešbučio įėjimo įrengto stogelio ir šį sudaužė. Šukės sužalojo N. Puteikienę ir jos dukrą. Po šio incidento parlamentaras N. Puteikis reiškė pretenzijas tiek policininkams, kurie, anot jo, nieko nedarė norėdami išsukti azerbaidžaniečius, Lazdynų ligoninės medikus, kurie esą atsisakė jo dukrai duoti raminamųjų ir ledo pridėti prie sumuštos galvos, viešbučio vadovus, neva stojusius į įtariamųjų pusę. N. Puteikis taip pat apkaltino šiuos nusisamdžius viešųjų ryšių agentūrą, kurios darbuotojai internete rašytų N. Puteikiui nepalankius komentarus.

Konservatorius taip pat buvo nepatenkintas policijos pranešimu, kad policijos pareigūnai tinkamai atliko savo darbą. N. Puteikis pareiškė, kad nenori gyventi tokioje valstybėje, kur policijoje dirba tokie „sušikti žmonės“, ir teigė, kad imsis priemonių, o „sušikta Lietuvos policija pamatys tai, ko gyvenime nėra mačiusi“.

EPK posėdyje Seimo narys N. Puteikis nepripažino to, kad jo pareiškimai buvo neetiški. Parlamentaras tikino, kad tik pasinaudojo teise kritikuoti Lietuvos policijos pareigūnus, atskleisti atvejus, kai nekalti žmonės buvo sumušti pareigūnų.

„Visais tais atvejais aš kritikavau pareigūnus, nes pas mus neveikia Vakaruose veikianti sistema“, – dėstė N. Puteikis.