Motinos dienos proga atidaroma skulptorės Janovos paroda „Moters gyvenimas“

Motinos dienos proga atidaroma skulptorės Tamaros Janovos paroda „Moters gyvenimas“
Motinos dienos proga atidaroma skulptorės Tamaros Janovos paroda „Moters gyvenimas“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2013-05-02 11:22

Tačiau kas galėtų paneigti, kad jo nebuvo?

Tamaros Janovos vidinis šokis su šamotiniu moliu jau kelintą dešimtmetį artikuliuoja išgyvenamas menininkes būsenas, įkūnijančias motiniškumo, moteriškumo, moters santykio su aplinka, vyru, vaikais pasauliu.

Tamaros figūratyvinės moterys realizuojasi per pagoniškosios moters pavidalą ir Krikščioniškos Marijos naratyvą. Tačiau, tai būsenos išraiška, nei primityviai suprantama ikonėlių vizualizacija.

Suprantama , kad moteris reikšdama mintį ir formuodama moteriškus siluetus, pasitelkia vidiniais išgyvenimais, subtiliai pereina į formas, atmetant stereotininius viešoje erdvėje formuojamus moters modelius.

Tačiau tarp sakralinių Tamaros formų galima rasti, o gal būt ir ne taip interpretuoti kūrinius, tokius kaip „Striptizas“. Pasak pačios autorės šis stiptizas nėra gundymo šokis, tai taip pat vidinė moteriška būsena, kai moteriai tenka atsisakyti savojo aš ir „nertis iš kailio“ . Autorė pasakoja, kad moteriai tenka išgyventi begale tokių situacijų.

Produktyvi savita, suprantama ir vis dar aktuali skulptorė Tamara Janova eksponuos savo kūrybą Užupio galerijoje „Galera“ nuo gegužės 4 iki gegužės 24 dienos.

Atidarymas: gegužės 3 dieną 17 val.