Esate skolingas valstybei? Teks susimokėti ir bankui

VMI deklaracija
VMI deklaracija
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Nustebino mokestis

Į redakciją kreipęsis Alfa.lt portalo skaitytojas stebėjosi, kad likęs skolingas VMI, pervesdamas trūkstamą sumą, jis dar turėjo sumokėti bankui už pavedimą.

„Teko deklaruoti pajamas. baigus deklaraciją paaiškėjo, kad likau skolingas Valstybinei mokesčių inspekcijai, - teigė Tadas. – Skolą teko mokėti per banką, nes pati VMI neturi savo kasos ir kasos aparato. VMI yra sudariusi sutartis su bankais ir panašiai“

Vyriškį nustebino tai, jog mokėdamas valstybei, jis turės sumokėti už pinigų pervedimą. „Mokesčiai yra prievolė. Tai kodėl už juos bankas pasiima pervedimo mokestį?“, - klausė jis.

Pasak Alfa.lt skaitytojo, mokant kitus privalomuosius mokesčius, pavyzdžiui, baudas, bankai už pervedimą neima komisinio mokesčio. „Žinau atvejį, kai žmogus gavo baudą už greičio viršijimą ir mokėjo ją per banką, kuris taip pat pritaikė pervedimo mokestį. Žmogus kreipėsi į teismą ir laimėjo bylą. Pasirodė, kad prievolė negali būti apmokestinama.“

Skolininkai gali rinktis

VMI atstovas spaudai Darius Buta patvirtino, jog valstybei skolingi asmenys nebegali atsiskaityti grynaisiais, o už pavedimą jiems teks susimokėti.

„Galime priminti, kad seniai seniai buvo vadinamieji „kasos langeliai“, kur būdavo vykdomos grynųjų pinigų operacijos. Tačiau tokios operacijos nėra VMI prievolė. Tam yra kredito įstaigos ir bankai“, - sakė jis.

D. Butos teigimu, mokesčių mokėtojų patogumui VMI atidarė sąskaitas keliuose komerciniuose bankuose. Todėl, anot jo, siūlomos priimtiniausios susimokėjimo sąlygos. VMI atstovas taip pat priminė, jog skolą VMI galima sumokėti „Lietuvos pašto“ skyriuose, loterijos terminaluose ir prekybos centruose.

Išimčių nebūna

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Stasys Kropas patvirtino, kad atliekant mokėjimus ir grąžinant valstybei skolingą sumą, jokių išimčių netaikoma ir mokesčių mokėtojai privalo sumokėti bankams už pinigų pervedimą.

„Gal jis gali sumokėti kur nors grynais? Bet, jeigu atlieka tai per banką – jis privalo mokėti, - sakė jis. – Šiaip, tai yra pavedimas. Kaip ir pervedimas pinigų iš vienos sąskaitos į kitą, kaip yra debeto ar kredito pavedimas, natūralu, kad jis yra mokamas. Jeigu mokėjimas būtų reguliarus, jis galėtų būti atliekamas tiesioginio debeto būdu. Tačiau kadangi tai yra eilinis mokėjimas, jis yra su tam tikrais kaštais.“

Vertindamas tai, kad mokant baudas už, pavyzdžiui, kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, pervedimo mokesčio mokėti nereikia, S. Kropas teigė, jog gali būti, kad šiuo atveju bankai yra sudarę specialias sutartis. „Už kelių eismo taisyklių pažeidimus su kai kuriais bankais sudarytas susitarimas, kad jie kažkokiu būdu tuos kaštus pasidengia“, - kalbėjo S. Kropas.