Netikėtos vyrų nevaisingumo priežastys

Nevaisingas
Nevaisingas
  © 123rf.com

Kenksmingos medžiagos, kurių gausu mūsų aplinkoje, mažina spermatozoidų kiekį, kenkia jų judrumui ir sandarai. Tikriausiai jau žinote, kad siauros dviračių sėdynės, šildomos sėdynės automobiliuose, mobilus telefonas, laikomas kišenėje, depresija ir antidepresantai gali pakenkti spermos kokybei, bet yra ir daugiau būdų, kaip vyrai kenkia savo vaisingumui kiekvieną dieną.

· Bisfenolis A

Bisfenolio A galima rasti visur – net ant čekių, konservuotuose maisto produktuose, plastikinėse pakuotėse ir jose laikytame maiste. Ši pavojinga ir plačiai gamintojų naudojama cheminė medžiaga vyrams ir moterims sukelia nevaisingumo problemų, kepenų ir širdies ligas. Naujausi tyrimai rodo, kad tie vyrai, kurių kraujyje buvo per didelis bisfenolio A kiekis, kenčia nuo nevaisingumo, nes jų spermoje – per mažas kiekis spermatozoidų.

· Ftalatai

Ftalatai naudojami plastikiniams gaminiams, todėl su jais susiduriame kiekvieną dieną. Didelis kiekis ftalatų yra randamas ant plastikinių dušo užuolaidų, todėl naujos užuolaidos dažnai sukelia galvos skausmą. Iš plastikinių pakuočių ftalatai išsiskiria veikiant aukštai temperatūrai, todėl jose negalima šildyti ar laikyti šiltų maisto produktų, kad į maistą nepatektų cheminių medžiagų, kurios kenkia medžiagų apykaitai, nervų ir reprodukcinei sistemai.

· Pesticidai

Pesticidai turėtų naikinti tik nepageidaujamus organizmus – piktžolės, vabzdžius, graužikus, bakterijas, grybelius ir pan. Tačiau pesticidai vis dažniau su maistu patenka į žmonių organizmą ir kenkia mūsų sveikatai. Tyrimai rodo, kad pesticidai itin neigiamai veikia žmonių reprodukcinę sistemą.

· Užteršta žuvis

PCB – tai grupė toksinių medžiagų, kurios buvo naudotos elektronikos industrijoje. Dabar jos yra uždraustos, bet naudotos medžiagos tebėra aplinkoje, o daugiausia susikaupė žuvyse. Stenkitės vengti žuvies iš užterštų telkinių, nes PBC, įrodyta, itin neigiamai veikia vyrų spermos kokybę.