Krūtų skausmo kęsti neverta

Krūties skausmas
Krūties skausmas
  © 123rf.com
Sveikas.lt
2013-04-10 13:00

Kiekvieną mėnesį net 90 proc. moterų patiria bent vieną iš PMS simptomų: nuotaikų kaitą, galvos ir krūtų skausmus, svorio padidėjimą, miego sutrikimus, naktinį prakaitavimą ir daugybę kitų dalykų. Apie 75 proc. moterų skundžiasi keletu iš išvardytų negalavimų. Dauguma jų susitaiko su neišvengiamais fiziologiniais procesais. Suskaičiuota net 150 įvairaus pobūdžio PMS būdingų nusiskundimų. Specialistai tvirtina, kad kankintis neverta, juk tai vargina ne tik pačią moterį, bet ir aplinkinius.

PMS sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą

Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – tai įvairūs simptomai, nuo kurių kenčia merginos ir moterys prieš prasidedant menstruacijoms. Simptomai atsiranda prieš menstruacijas, bet pranyksta jų metu. Simptomai, paveikdami kūną ir protą, kiekvienai dailiosios lyties atstovei pasireiškia skirtingai. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra: spazmai, krūtų jautrumas ir pabrinkimas, galvos ir nugaros skausmai, nuotaikų kaita. Bent keletą išvardytų negalavimų tikrai yra patyrusi kiekviena moteris.

Nors simptomai nėra pavojingi, tačiau ne vienai moteriai sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą. PMS būdingus negalavimus sukelia hormonų – estrogeno ir progesterono – svyravimai. Labai retais atvejais atliekama radikali procedūra – chirurginiu būdu pašalinamos kiaušidės. Tačiau dažniausiai padėti gali medikamentinis: cheminis ir natūralus gydymo būdai.

Mastopatijos simptomai daugeliui išnyksta po menopauzės

Kitas moterų gyvenimą apkartinantis negalavimas – mastopatija. Pastebėta, kad mažiausiai 50 procentų visų moterų periodiškai jaučia krūtų skausmingumą. Jos būna patinusios, gruoblėtos, gali būti jaučiamas tempimas, palietus jaučiamas skausmas.

Negimdžiusioms ir moterims, kurių mėnesinės nereguliarios, o ypač toms, kurių šeimoje yra buvę krūties vėžio atvejų, pakitimų krūtyse pasitaiko dažniau. Šie požymiai sustiprėja prieš menstruacijas, menstruacijoms pasibaigus praeina ir pasikartoja kas mėnesį. Daugeliui moterų šie simptomai visiškai išnyksta po klimakso.

Mastopatijos atsiradimas susijęs su hormonų veikla. Mastopatija gydoma hormoniniu arba nehormoniniu metodu, tradiciniais vaistais, augaliniais preparatais. Profilaktikai galima vartoti vitaminus, maisto papildus.

Krūtų skausmo kęsti neverta

Krūtų skausmas – mastodinija ar mastalgija – yra viena dažniausių priežasčių, dėl ko moterys kreipiasi į onkologus, manydamos, kad tai – rimtos ligos simptomas. Įvairių šaltinių duomenimis, krūtų skausmą jaučia ar yra jautusios iki 70 proc. moterų. Mastalgija ar mastodinija gali praeiti savaime, tačiau jeigu abejojate dėl diagnozės, praverstų kreiptis į specialistus. Krūtų skausmus galima gydyti ir kai kuriais augaliniais preparatais.