Septynios farmacininkų paslaptys

Vaistinėje
Vaistinėje
  © 123rf.com

1. Vaistininkai nori tapti jūsų gydytojais

Tikriausiai daugybę kartų girdėjote frazę: „Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku“. Ne vaistininkas, o gydytojas, turėtų skirti ne tik vaistus, bet ir vitaminus bei papildus, nes tik jis žino jūsų sveikatos istoriją, skiria tyrimus, išklauso nusiskundimų. Farmacininkai bando įtikinti, kad vaistinių darbuotojai gali atstoti gydytojus, o tai leidžia parduoti dar daugiau vaistų.

2. Vaistinės tampa savitarnos parduotuvėmis, kad pirktumėte daugiau

Didelės vaistinės, kurių lentynos pilnos klientams pasiekiamų vaistų, papildų, vitaminų, kosmetikos, saldainių ir kitų smulkmenų, kurios nebūtinai tinkamos pardavinėti vaistinėse, stebina specialistus. Farmacininkai trokšta, kad vaistinės būtų panašios į prekybos centrus, kur žmonės ateitų pasivaikščioti, sužinoti naujausių akcijų ir pasiūlymų bei įsigytų prekių, kurių jiems visai nereikia.

3. Farmacijos industrija sparčiai auga kaip ir ligonių skaičius

Farmacijos industrija auga ir plečiasi, kiekvienais metais parduodama vis daugiau vaistų, bet žmonės nėra sveikesni. Atvirkščiai, sparčiai auga ne tik farmacijos verslas, bet ir ligonių skaičius. Taip pat reiktų paminėti, kad vien JAV per metus miršta daugiau nei 100 tūkst. žmonių dėl pašalinio vaistų poveikio, bet sunku suskaičiuoti, kiek žmonių per metus nukenčia dėl neigiamo vaistų poveikio ir niekur nesikreipia.

4. Farmacininkai renka informaciją apie klientus

Šiais laikais informacija yra viena brangiausių prekių, o nuolaidų kortelės, padedančios fiksuoti pirkinius, kaupti duomenų bazę apie klientų amžių, ligas, gyvenamąją vietą, šeimos sudėtį, leidžia surinkti vertingos informacijos. Kuo daugiau farmacininkai žino apie mus, tuo didesnį vaidmenį gali užimti mūsų gyvenime.

5. Vaistininkas ne visada siūlo geriausią vaistą

Vaistininkams dažnai yra nurodoma, kokius vaistus reikia parduoti pirmiausiai ir siūlyti klientams. Nereiktų pamiršti, kad vaistinių tinklai trokšta parduoti kuo daugiau vaistų, o ne pasiūlyti geriausią gydymą, kaip būdavo ankščiau nepriklausomose vaistinėse.

6. Farmacijos industrija bando įtikinti, kad visi žmonės yra ligoniai

Vaistinės negali uždirbti iš sveikų žmonių, todėl lengviausias kelias išlaikyti ir plėsti verslą yra kuo daugiau žmonių įtikinti, kad jie serga. Ne paslaptis, kad kuriamos naujos ligos, finansuojami tyrimai, papirkinėjami gydytojai, užsakomi straipsniai, perkama reklama ir imamasi edukacinės veiklos, kad būtų galima įrodyti žmonėms, jog jie serga ar gali susirgti, todėl vaistai, papildai ir vitaminai yra būtini visiems.

7. Daugiausiai pinigų skiriama reklamai, o ne naujiems vaistams

Nors nauji vaistai padeda išlaikyti farmacijos kompanijų akcijų vertę, bet taip pat kainuoja milžiniškus pinigus, todėl farmacininkai daug daugiau pinigų skiria reklamai, nei naujų vaistų kūrimui.