Metų laikai veikia spermos kokybę

Sperma
Sperma
  © 123rf.com

Mokslininkai tyrė daugiau nei 6 tūkst. vyrų spermos pavyzdžius ir atrado, kad spermos kokybė keičiasi priklausomai nuo metų laiko. Pastebėta, kad geriausia spermos kokybė yra žiemą ir pavasario pradžioje. Tyrimui vadovavęs mokslininkas Eliahu Levitas žurnalistams sakė: „Jau seniai buvo pastebėta, kad daugiausiai vaikų gimsta rudenį, bet iki šiol nebuvo rastas pagrįstas paaiškinimas. Tirdami vaisingų vyrų spermą pastebėjome, kad be išimčių, žiemą ir pavasario pradžioje, spermos kokybė žymiai pagerėja“.

E. Levitas sako, kad mokslininkų atradimas itin svarbus poroms, kurios susiduria su vaisingumo problemomis. „Nuo šiol gydymas nuo nevaisingumo bus veiksmingesnis, jei specialistai atsižvelgs į metų laikų daromą įtaką spermos kokybei“, - tvirtina mokslininkas. Tyrimui buvo naudoti 6455 spermos mėginiai, iš kurių 4960 rodikliai buvo normalūs ir 1495 – neatitiko normų. Mėginiai buvo surinkti įvairiais metų laikais. Remdamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, mokslininkai atsižvelgė, kad viename vaisingo vyro spermos mililitre turi būti daugiau nei 16 milijonų spermatozoidų. Taip pat buvo atsižvelgta į faktą, kad vyro organizmui reikia apie 70 dienų, kad susidarytų spermos ląstelės. Lyginant vaisingų vyrų tyrimus pastebėta, kad žiemą ir pavasario pradžioje spermos kokybės rodikliai buvo žymiai geresni. Apskaičiuota, kad šiais metų laikais spermatozoidų kiekis, judrumas ir sveikumas yra vidutiniškai 5 proc. didesnis nei kitais metų laikais.

Ankstesni tyrimai, atlikti su gyvūnais, taip pat parodė, kad spermos kokybė keičiasi priklausomai nuo metų laikų. „Tyrimai rodo, kad visame pasaulyje vyrų spermos kokybė prastėja, todėl turime surinkti kuo daugiau žinių apie galimybes padidinti vyrų vaisingumą“, - sakė Edmundas Sabanegh, urologijos profesorius iš Klivlendo klinikos.