„Lituanistų sambūris“ kreipėsi į valdančiuosius, teigdami, kad egzaminų tvarkos pakeitimai žalingi pilietinei bendruomenei

Koalicijos pasirašymas
Koalicijos pasirašymas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2013-03-14 08:37

„Jūsų vadovaujamų partijų Politinė taryba priėmė sprendimą pakeisti lietuvių kalbos ir literatūros egzamino laikymo tvarką. Švietimo ir mokslo ministras, ignoruodamas Lituanistų sambūrio raštu jam išdėstytus argumentus, šį Politinės tarybos sprendimą įvykdė ir savo įsakymu tvarką pakeitė.

Teigiame, kad toks Jūsų sprendimas yra neteisingas ir žalingas lietuvių kultūrai, pilietinei bendruomenei ir valstybei. Jis iš esmės pagilino Lietuvos jaunuolių, kurie mokosi skirtingomis kalbomis, nelygybę ir nuvertino lietuvių kalbą bei kultūrą ne tik lenkiškose ir rusiškose, bet ir lietuviškose mokyklose“, – teigiama išplatintame viešame laiške politikams.

Anot asociacijos, tautinių mažumų mokyklos turėtų pačios nuspręsti, kokiam lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui jose bus rengiama.

„Mes taip pat kviečiame leisti tautinių mažumų mokyklų bendruomenėms pačioms pasirinkti, kokiam lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui jose bus rengiama. Juk

baltarusių ir žydų, kai kurios lenkų ir rusų mokyklos jau seniai deramai moko lietuvių kalbos ir neturi jokių problemų laikyti šį egzaminą aukštesniu lygiu.

Raginame Jus teisės aktais įtvirtinti, kad vienodo lygio lietuvių kalbos egzaminas būtų privalomas visiems piliečiams ne tik stojant į aukštąsias mokyklas – universitetus ir kolegijas, bet ir siekiant pareigų valstybės tarnyboje.

Mes kviečiame kuo greičiau įgyvendinti pirmųjų Nepriklausomybės metų nuostatą – sudaryti visas galimybes Rytų Lietuvos lietuviškose mokyklose kaip antrosios užsienio kalbos mokytis lenkų kalbos, o Šiaurės Lietuvos mokyklose – latvių kalbos“, – teigiama pranešime.