Kovo 11-ąją eitynės Gedimino prospekte vyks nelegaliai?
premjero komentaras

Kovo 11-osios eitynės
Kovo 11-osios eitynės
  © Eimantas Genys
ELTA
2013-03-08 12:34

Tai penktadienį per spaudos konferenciją patvirtino miesto meras Artūras Zuokas.

Savivaldybė teigia, kad galioja leidimas nacionalistines eitynes Kovo 11-ąją rengti Upės gatvėje ir kitose vietose šios demonstracijos nebus leista rengti.

„Mes esame leidimą suteikę Upės gatvėje ir jokių kitokių sprendimo pakeitimų nebus“, - sakė A. Zuokas.

Tautinis jaunimas sako nenusiteikęs paklusti tokiam sprendimui ir žada eitynes rengti Gedimino prospektu. Leidimo rengti eitynes sostinės Senamiesčiu prašęs Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas Julius Panka sakė iki šiol iš savivaldybės negavęs jokio oficialaus atsakymo.

„Nuo tada, kai mes pirmadienį savivaldybei pateikėme savo prašymą, iš jos nesulaukėme absoliučiai jokios oficialios reakcijos. Kaip suprantu, Vilniaus miesto savivaldybei neegzistuoja Lietuvos Respublikos įstatymai, terminai, pagal juos jie per tris dienas turėjo apsvarstyti ir su mumis pradėti derinti. Yra visiškas ignoravimas, ir mane labai stebina, jog, švenčiant 23-iąsias Nepriklausomybės metines, turime tokią Vilniaus savivaldybės valdžią“, - Eltai sakė J. Panka ir savivaldybės atsisakymą suteikti leidimus pavadino cinizmu, nesiskaitymu su tauta ir visuomene.

Pasak jo, jeigu nebus duota leidimo rengtis eitynes, patriotiškai nusiteikę žmonės pirmadienį 15-16 val. rinksis Katedros aikštėje ir žygiuos Gedimino prospektu Lukiškių aikštės link. Tiesa, eitynės bus be organizatorių.

„Jeigu sulauksime oficialaus neigiamo atsakymo, minėjau ne kartą, kad mūsų organizacijos „nusiima“ bet kokią atsakomybę nuo organizavimo, o aš kaip privatus asmuo tikrai su šeima 16 val. žygiuosiu Gedimino prospektu“, - kalbėjo LTJS vadovas.

„Gedimino prospektu su tankete A. Zuokas sau asmeninę „piaro“ (viešųjų ryšių - ELTA) reklamą darydamas gali važiuoti, o visi kiti turi žygiuoti Upės gatve. Na, tai tegu jisai ten su savo tanketėmis ir riedžiais važinėja, o piliečiai žygiuos pagrindinėmis gatvėmis“, - pridūrė jis.

Tuo tarpu Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad nelegalių eitynių negali būti.

„Jeigu leidimas neišduotas, jokių eitynių būti negali“, - po pasitarimo sakė Ministras Pirmininkas.

Jis nesiėmė vertinti, kaip vadinti tokių eitynių dalyvius - nacionalistais ar patriotiškai nusiteikusiu jaunimu.