Kaip pažadinti jausmus, išblėsusius po vaikų gimimo?

Kaip pažadinti jausmus, išblėsusius po vaikų atsiradimo?
Kaip pažadinti jausmus, išblėsusius po vaikų atsiradimo?
  © 123rf.com

Patarimai poroms, kurių santykiai patiria krizę po vaikų atsiradimo šeimoje:

· Suderinkite savo dienotvarkes

Raskite laiko pabūti kartu. Atsikelkite šiek tiek anksčiau, kad kartu išgertumėte puodelį kavos, o vakarais bendraukite, užuot žiūrėję televizorių. Jei įmanoma, kartu pietaukite, vieną vakarą per savaitę ištrūkite iš namų. Branginkite kiekvieną akimirką, kurią galite praleisti kartu.

· Prisiminkite, kad geriausias draugas – jūsų sutuoktinis

Santykiams svarbus ne tik fizinis artumas, bet ir dvasinis. Nepamirškite, kad su partneriu galite ir turite kalbėtis apie viską, nes jis jūsų geriausias draugas.

· Surenkite atostogas tik dviem

Kada paskutinį kartą atostogavote tik dviese? Nebūtina planuoti ilgos ir tolimos kelionės, užtenka ir dienai ar kelioms ištrūkti iš namų, pakeisti aplinką, pasisemti naujų įspūdžių ir pasiilsėti.

· Svajokite

Nuolatos kurkite bendrus tikslus ir jų siekite. Turėkite svajonių ateinančiai savaitei, mėnesiui, metams ir dešimčiai į priekį. Kur norite nukeliauti? Kur ir kaip norėtumėte gyventi? Ką darysite, kai vaikai užaugs? Kokių pomėgių norėtumėte imtis? Kaip įsivaizduojate senatvę kartu?..

· Romantiškus vakarus planuokite

Ar romantika gali būti suplanuota? Taip! Sutuoktinių gyvenimas nėra spontaniškas, bet tai turi ir teigiamų pusių. Romantiškam vakarui galima nusiteikti, jo galima nekantriai laukti ir, svarbiausia, jo negalima atidėti.