„Baltosios pirštinės“: kodėl ministrai sukinėjosi po rinkimų apylinkes?

„Baltosios pirštinės“: kodėl ministrai sukinėjosi po rinkimų apylinkes?
„Baltosios pirštinės“: kodėl ministrai sukinėjosi po rinkimų apylinkes?
  © Džoja Gunda Barysaitė
Alfa.lt
2013-03-07 11:35

Paklausti apie vizito tikslą, dauguma ministrų teigė, kad tai buvo darbiniai vizitai ir kad tai visiškai nesusiję su vykstančiais rinkimais. „Baltųjų pirštinių“ savanoriams tokie argumentai nepasirodė įtikinantys ir jie nusprendė elementariai paskaičiuoti.

„Baltųjų pirštinių“ duomenimis Biržų, Kupiškio, Ukmergės, Zarasų ir Visagino savivaldybėse, kuriose vyksta pakartotiniai Seimo rinkimai, Vasario mėnesį ministrai apsilankė 26 kartus. Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Jei kiekvienoje savivaldybėje ministrai lankytųsi taip pat aistringai, visų šalies savivaldybių gyventojai sulauktų 312 ministrų vizitų per mėnesį.

Iš viso Lietuvoje yra 14 ministrų bei Ministras Pirmininkas. Jei 312 vizitų padalintume tarp 15 ministrų, paaiškėtų, kad kiekvienas jų per mėnesį turėtų daugiau nei 20 darbo vizitų į savivaldybes. Ir visa tai per vasario mėnesį, kuriame tėra 20 darbo dienų. Turint galvoje, kad vidutiniškai rajono centras nuo Vilniaus yra nutolęs daugiau nei 100km, laikantis tokio įtempto darbo vizitų grafiko, laiko kitiems darbams turėtų likti išties labai nedaug.

„Baltosios pirštinės“ skatina gyventojus būti akyliems, kritiškai vertinti politikų veiksmus rinkimų į Seimą agitacijos laikotarpio metu bei pranešti pastebėtus pažeidimus “Baltosioms pirštinėms”.