Policininkai ginasi dėl Puteikio metamų kaltinimų

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
  © Robertas Riabovas
Alfa.lt
2013-02-25 12:55

Pirmadienį pareigūnai žiniasklaidai išplatino savąją įvykių versiją.

PUTEIKIO ŠEIMA PO IŠPUOLIO PATYRĖ POLICIJOS PATYČIAS

Kaip teigiama jų pranešime žiniasklaidai, praėjusį penktadienį 23.16 val. iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Pilaitės pr. 20, prie viešbučio „Green Hotel Vilnius“, moteris patyrė galvos traumą. Apie įvykį pranešė viešbučio administracija. Pasak jų, galbūt kažkas iš viršaus metė stiklinį daiktą ir sudaužė stiklinį stogą, o krisdamos stiklo šukės sužalojo moterį.

Įvykiui suteikta A lygio kategorija. 23.19 val. patrulis gavo iškvietimą, o 23.20 val. jau buvo įvykio vietoje.

„Policijos patruliai, atvykę į įvykio vietą, vadovavosi galiojančiais teisės aktais. Atvykusius patrulius pasitiko viešbučio darbuotojas, kuris informavo, kad įvykio vietoje radęs stiklinę su cigarečių pelenų likučiais, kurią nunešė į šoną ir tik vėliau vėl gražinęs į įvykio vietą, t. y. prie viešbučio įėjimo durų. Tokiu būdu, dar iki atvykstant policijos patruliams, buvo pažeista įvykio vieta. Patrulis įdėjo stiklinę į polietileninį maišelį, skirtą daiktiniams įrodymams“, – skelbiama pareigūnų išplatintame pranešime spaudai.

„Policijos patruliai, siekdami surasti galimus šios nusikalstamos veikos liudytojus ir nusikalstamą veiką padariusius asmenis bei surinkti įrodymus, lydimi viešbučio direktoriaus, apžiūrėjo viešbučio kambarius, iš kurių galbūt iškrito stiklinis daiktas, sudaužęs viešbučio apsauginį stiklinį stogą. Policijos patruliai nustatė liudytoją, kuris matė įvykį ir davė parodymus. Kitos pareigūnų nustatytos aplinkybės yra ikiteisminio tyrimo duomenys, todėl viešai neskelbiamos.

Policijos patruliai į įvykio vietą iškvietė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato operatyvinės grupės tyrėją, kuri atvyko 2013-02-22 23.45 val., kadangi jau nuo 22 val. tyrėja buvo išvykusi į kitus įvykius, vienas iš jų buvo susijęs su mirties fakto nustatymu.

Tyrėja įvykio vietoje atliko visus būtinus tyrimo veiksmus: apžiūrėjo įvykio vietą, kur buvo fotografuojama, apklausė liudytojus, bendravo su viešbučio administracija, o, grįžusi į komisariatą, nedelsdama pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 138 str. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas) 1 d., vėliau, patikslinus įvykio aplinkybes, perkvalifikuota į LR BK 139 str. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo) 1 d.

Tą pačią naktį, 2.38 val. ir 3.45 val., į Penktąjį policijos komisariatą buvo pristatyti įvykio dalyviai, iš kurių vienas buvo apklaustas kaip liudytojas, o antrajam buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą, jis buvo apklaustas kaip įtariamasis. Jam skirta kardomoji priemonė. Įtariamajam S. A. nustatytas 0.86 prom. girtumas“, – skelbiama pranešime.

Anot pareigūnų, atliekant ikiteisminį tyrimą bus tiriamos visos kitos galimos versijos.

Tyrėja telefonu bendravo su nukentėjusiąja Nika Puteikiene, kuri papasakojo apie įvykio aplinkybes. Pasak nukentėjusios, ji patyrė šoką, todėl paprašė tyrėjos bendrauti su jos sutuoktiniu.

„Netrukus tyrėjai paskambino nukentėjusiosios sutuoktinis Naglis Puteikis, kuris aiškino, kad „yra pasipiktinęs policijos pareigūnų darbu, su teikiamomis formuluotėmis jis nesutinka, dėl to kovos visais įmanomais būdais“.

Policija pastebi, kad minėtas Seimo narys jau ne pirmą kartą savaip interpretuoja įvykius, iškreipia faktus, taip žemindamas policijos autoritetą. Praėjusių metų pabaigoje Seimo Etikos ir procedūrų komisija, ištyrusi Seimo nario Naglio Puteikio pasisakymų viešoje erdvėje atitikimą Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintiems politikų elgesio principams, pripažino, kad Seimo narys, viešoje erdvėje nepagarbiai, įžeidžiančiai, žeminančiai pasisakydamas apie Lietuvos Respublikos policiją ir jos pareigūnus, pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnio 1 dalies 1, 5 ir 6 punktų nuostatas.

Policija pasilieka sau teisę ir toliau visais teisiniais būdais ginti savo ir pareigūnų reputaciją“, – savo pranešime žiniasklaidai aiškino policijos atstovai.