Audicko kandidatūrą į banko administratorius Vasiliauskui pasiūlė kambario draugas Norkus

Adomas Audickas
Adomas Audickas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS
2013-02-20 21:03

„Mums ši informacija tikrai nebuvo žinoma, bet kaip aš sakau, jie interesų konfliktus turėtų patys administruoti, patys valdyti, mes su jais pasirašėme konfidencialumo sutartis, kuriose jie įsipareigojo laikyti suteiktą informaciją paslaptyje“, - trečiadienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjo V.Vasiliauskas.

ERPB yra vienas didžiausių Šiaulių banko, su kuriuo pradėtos derybos dėl Ūkio banko dalies turto ir įsipareigojimų perėmimo, akcininkų. Anot „Lietuvos rytos“ televizijos, „Raidla, Lejins & Norcous“ kontora didelės vertės sutartis su ERPB buvo pasirašiusi 2009-2011 metais.

„Tai nėra interesų konfliktas. Tas interesų konfliktas suprantamas būtent šios konkrečios bylos, šio konkrečios sutarties (su Ūkio banko laikinuoju administratoriumi - BNS), šio konkretaus kliento prasme. Tikrai tai, ką jūs minite, nėra interesų konfliktas“, - laidoje tvirtino V.Vasiliauskas.

Tačiau jis pripažino, kad A.Audickas Ūkio banko laikinuoju administratoriumi buvo nusamdytas atsižvelgiant ir į „Raidla, Lejins & Norcous“ vadovo Irmanto Norkaus siūlymą. ( valdybos pirmininko V.Vasiliausko kursiokas bei kursiokas buvo šios įmonės vadovas I. Norkus,– teigia „Lietuvos ryto“ televizija.)

„Iš principo taip, nes būtent Adomas Audickas buvo samdomas šitos kontoros (“Raidla, Lejins & Norcous“ - BNS) kaip laisvas žmogus, būtent finansinėms paslaugom teikti. Tai tiesiog šiuo atveju mes ir kalbam apie darbų tam tikrų tęstinumą“, - laidoje sakė V.Vasiliauskas.

Jis nesiėmė prognozuoti, koks būtų Lietuvos banko sprendimas, jei Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažintų, kad A.Audickas pažeidė viešuosius ir privačius interesus, kai sprendžiant Ūkio banko problemas pasamdė advokatų kontorą „ Raidla, Lejins & Norcous“.

„Nenorėčiau spekuliuoti, nes aš tikrai sunkiai įsivaizduoju. Mano įsitikinimu, sutartis tarp teisininkų ir A.Audicko yra privatinės teisės dalykas <..> Kol kas aš tikrai apie tai negalvojau“, - laidoje teigė V.Vasiliauskas.

VTEK antradienį nutarė aiškintis, ar yra pagrindas pradėti tyrimą dėl galimo A.Audicko viešųjų ir privačių interesų pažeidimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.