Grigas: mūsų noras išlikti lietuviais ir gyventi tautos papročiais – tai ne fašizmas

Kunigas Robertas Grigas
Kunigas Robertas Grigas
  © Asmeninis albumas
ELTA
2013-02-16 17:04

Improvizuotame mitinge dalyvavo keli šimtai eisenos dalyvių, tarp jų Seimo nariai Gediminas Jakavonis ir Algirdas Patackas, įvairių patriotinėmis save vadinančių organizacijų atstovai, nemažai kitų garbių kauniečių. Kartu su jaunimu Rotušės aikštę pasiekė ir olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės šeima.

Improvizuotame mitinge renginio dalyviai dėkojo visiems, kad nepasidavė „toli nuo Lietuvos suregztam provokaciniam planui sukelti skandalą lietuvių valstybinėje šventėje“.

reklama

„Mano mama ir seneliai karo metais gelbėjo Vilkaviškio žydus. Ar žydui, ar čečėnui, ar lenkui mes imtumės padėti, jei tik tas žmogus būtų skriaudžiamas Lietuvoje, nes teisingumo tradicijos - Lietuvos garbė ir mūsų vertybė. Mūsų noras išlikti lietuviais, kalbėti lietuviškai ir gyventi savo tautos papročiais, ar tai fašizmas? Kas stengiasi tai drausti, nėra doras žmogus. Linkiu būti visiems išvien ir laikytis pagrindinių tautinių vertybių“, - mitinge sakė kunigas Robertas Grigas.

Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Patackas taip kalbėjo: „Lenkai - Lenkijai, Lenkija - lenkams, žydai - Izraeliui, Izraelis - žydams, lietuviai - Lietuvai, Lietuva - lietuviams. Mes esam čia, savo žemėje, sukūrėm valstybę Lietuvą, mes čia gimėm, gyvensim ir čia mirsim“.

Mitingas baigėsi lietuvių tautinio jaunimo priesaika.