Informacijos apie „Snorą“ nutekinimo atgarsiai: Nevera tikina, kad apie Raulušaičio ir „Lietuvos ryto“ ryšius sužinojo iš FNTT
atnaujinta

Andrius Nevera
Andrius Nevera
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Atsistatydinęs generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera teismo posėdyje minėjo, kad apie D. Raulušaičio ir dienraščio „Lietuvos rytas“ redaktoriaus pavaduotojo Algimanto Budrio ryšius sužinojo iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT).

„Man buvo paminėta, kad egzistuoja glaudus D. Raulušaičio bendravimas su A. Budriu. Tada Bendravau su Vytautu Giržadu (buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas)“, – teismo posėdyje liudijo A. Nevera.

MARKEVIČIUS NEIGIA, KAD NEVERA JAM PRANEŠĖ SAVO ĮTARIMUS DĖL RAULUŠAIČIO

PREZIDENTĖ GINA NUSIŽENGUSĮ GENERALINIO PROKURORO PAVADUOTOJĄ: RAULUŠAITIS GALI EITI PAREIGAS

VTEK: GP PAVADUOTOJAS RAULUŠAITIS PAŽEIDĖ ĮSTATYMO REIKALAVIMUS

EKSPROKURORO NEVEROS LIUDIJIMAI APIE VALSTYBINIŲ GAUJŲ KARUS

Buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas teismui sakė, kad apie tai, kad tarp D. Raulušaičio ir dienraščio „Lietuvos rytas“ redaktoriaus pavaduotojo A. Budrio ryšius iš FNTT sužinojo praėjus keletui dienų po „Lietuvos ryto“ straipsnio, kuriame buvo kalbama apie tai, kad prokuratūra yra nusitaikiusi į banką „Snoras“, ketina imtis tam tikrų veiksmų banko atžvilgiu.

Primename, kad A. Budrys yra generalinio prokuroro pavaduotojo D. Raulušaičio žmonos dėdė. VTEK nurodė, kad tokius ryšius prokuroras turėjo nurodyti siekiant išvengti interesų konflikto.

Vainauskas: mano padėjėjas iš karto užsiminė, kad Raulušaitis yra žmogus iš jo giminės

Apie prokuroro ryšius su dienraščiu teisme užsiminė ir „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas. Dienraščio redaktorius patvirtino, kad tada, kai D. Raulušaitis buvo paskirtas generalinio prokuroro pavaduotoju, jo dešinioji ranka A. Budrys iš karto užsiminė apie tai, kad naujai pradėjęs dirbti prokuroras yra iš jų giminės.

„Kai jus paskyrė į tas pareigas (generalinio prokuroro pavaduotojo – Alfa.lt), jis (A. Budrys – Alfa.lt) man pasakė, kad jūs esate žmogus iš jų giminės“, – teisme sakė G. Vainauskas.

Pats D. Raulušaitis tikino, jog jis neprivalėjo paviešinti savo ryšių su dienraščio „Lietuvos rytas“ vadovybe. Jo teigimu, „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojui A. Budriui jis nėra įsipareigojęs. Pasak prokuroro, įstatymus galimai galėjo pažeisti pati VTEK, mat apie tyrimą dėl jo ryšių su dienraščiu net nepranešė.

„Neturiu prieš juos jokių įsipareigojimų („Lietuvos rytą“ ir A. Budrį – Alfa.lt). Esu visiškai indiferentiškas šio žmogaus (A. Budrio – Alfa.lt) veiklai ir įmonės veiklos sėkmei. [...] Esu įsitikinęs, kad buvo pažeista mano teisė būti išklausytam. [...] Viso VTEK tyrimo metu man nebuvo pranešta, kad atliekamas tyrimas“, – dėstė generalinio prokuroro pavaduotojas.

Alfa.lt primena, kad generalinio prokuroro pavaduotojas D. Raulušaitis nesutinka su pernai metų rugsėjo 12 d. priimtu VTEK sprendimu, kuriame konstatuota, kad D. Raulušaitis, „laiku neinformavęs generalinio prokuroro apie kilusį interesų konfliktą, nevykdė reikalavimo elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog yra interesų konfliktas, o, iškilus interesų konfliktą keliančioms aplinkybėms, laiku nepapildė savo privačių interesų deklaracijos, pažeidė deklaracijos duomenų papildymo reikalavimus“.

Tyrimą VTEK pradėjo gavusi Seimo Antikorupcijos komisijos prašymą, kuriame nurodyta, kad D. Raulušaitis, žinodamas, kad jo žmonos dėdė yra vienas iš dienraščio „Lietuvos rytas“ vadovų ir įvertindamas tai, kad „Lietuvos ryto“ grupės bendrovės didžioji akcininkė yra „Snoras Media“, turėjo vengti bet kokio galimo interesų konflikto ir kreiptis į generalinį prokurorą dėl savo nusišalinimo kuruojant „Snoro“ banko bylą.

VTEK atkreipia dėmesį, kad D. Raulušaičiui buvo žinoma apie minėtą giminystės ryšį ir apie sutuoktinės dėdės einamas pareigas. Anot komisijos, D. Raulušaitis minėto interesų konflikto turėjo vengti nuo pat veiksmų dėl banko „Snoras“ Generalinėje prokuratūroje pradžios, nelaukiant, kol žiniasklaidoje pasirodys su tyrimu susijusi informacija.

 

Informacijos apie „Snorą“ nutekinimo atgarsiai: Nevera tikina, kad apie Raulušaičio ir „Lietuvos ryto“ ryšius sužinojo iš FNTT

Andrius Nevera
+2