Verslo konsultantas Tomas Bagdonavičius: kodėl netampame turtuoliais?

Verslo konsultantas Tomas Bagdonavičius
Verslo konsultantas Tomas Bagdonavičius
  © Asmeninis albumas
Vija Rūkaitė
2013-01-30 16:58

Verslininkas ir vadovas nėra tas pats!

Visi žinome – verslo, lyderystės pradžiamokslio būsimų medikų niekas nemoko. Taigi medicinos studijas baigęs, gydytoju Lietuvoje padirbėjęs ir verslininko gyslelę savyje atradęs T. Bagdonavičius prasitarė – kitokio mąstymo turėjo mokytis pats, ir jam pavyko. Sako, kad jo sėkmės formulė nesudėtinga: tai – nuolatinis tobulėjimas, naujos idėjos, pasitikėjimas savimi ir požiūrio keitimas į daugelį įprastų dalykų. To paties Tomas moko ir lankančius jo verslo seminarus.

„Tarkime, 3–4 dienas, nuo devynių iki vienuoliktos vakaro, vyksta seminaras. Kai paklausiu žmonių, ko jie išmoko, jie atsako: „Nieko…“ Bet vis tiek kažkas pasikeitė. Greičiausiai, požiūris, atsirado mąstymas „aš galiu“. Nes daug kas klausia: kokį man verslą daryti? Turiu idėjų, visko, bet nėra tikėjimo, nėra pasitikėjimo savimi: aš tai galiu, ir aš tai padarau. Ne padarysiu, o padarau“, – pastebėjimais po verslo seminarų dalijosi T. Bagdonavičius.

Be abejo, daugelyje valstybių veikia programos, turinčios skatinti verslumą, tačiau verslumas iš esmės nėra skatinamas. Yra tokia specialybė kaip verslo vadyba, bet jos mokant ruošiami ne verslininkai, o verslo vadovai. O juk verslininkas ir vadovas nėra tas pats!

„Jeigu darbuotojas bus savo darbų vadovas, jis nesukurs verslo, o tik asmeninę darbo vietą. Jo darbo efektyvumas bus labai mažas, pelno nebus. Todėl labai svarbu suvokti keletą dalykų, pavyzdžiui, iš kur ateina pinigai. Ir, jeigu pasigilinsime, suprasime, kad pinigai ateina iš kitų žmonių. Problema kita – ką daryti, kad jie tuos pinigus su malonumu atiduotų, kad vyktų neišvengiami mainai“, – verslo pradžiamokslį atskleidė T. Bagdonavičius.

Jo manymu, pinigų judėjimo mechanizmas – labai paprastas. Pasak jo, kiekvienas mes turime savų vertybių – moterims rūpi, pavyzdžiui, suknelės, vyrams – žvejyba ar kelionės, ir tam jie išleidžia savo pinigus. Dar kiti pirmiau apmoka sąskaitas ir tik tada išlaidauja. Tačiau nei vieni, nei kiti turtuoliais netampa.

„Todėl, kad taupo, o ne atideda. Reikia atidėti, o ne taupyti, – kalbėjo Tomas. – Jeigu tu gavai šimtą litų, dešimt litų atidėjai, tai devyniasdešimt litų leidi kur nori. Net skaičiuoti nereikia. Svarbu, kad tie dešimt atsidėtum, ir tų dešimties liesti negalima! Ir, jeigu jų neliesite, neliks šansų netapti turtingu. Bet tai turi būti įkalta į galvą! Nėra saugesnės investicijos už šitą“, – neleido abejoti T. Bagdonavičius.

Pats pardavinėdamas vandenį verslininku netapsi

Vyras įsitikinęs – milijonai žmonių per artimiausią dešimtmetį įkurs savo įmones, ir jis nori, kad viena iš tų įmonių būtų jūsų. Nuo ko pradėti? Verslo konsultantas primena, kad žmonėms reikia daugybės dalykų. Svarbiausia, pradedant verslą, – atspėti jų norus ir padaryti viską, kad jūsų paslaugomis jie liktų patenkinti. Neskaičiuoti pinigų, o nudžiuginti klientą, tada jis pas jus sugrįš. Tai – svarbiausia civilizuoto verslo taisyklė. Ir nesvarbu, kas esate: menininkas, batsiuvys ar vandens pardavėjas.

„Na, pavyzdžiui, jūs norite gerti, o aš turiu vandens, ir jūs mokėsit man už vandenį. Tiesa, jeigu šalia bus nemokamo vandens čiaupas, tai nemokėsite... Paprastai rinkoje yra keletas konkurentų, galinčių jums pasiūlyti alternatyvą. Aš jums pasiūlau vandens, jūs keičiat pinigus į vandenį, nes visa ekonomika – mainai. Tai, kas jums labai svarbu, jūs keičiat į tai, kas jums mažiau svarbu. Pavyzdžiui, vandenį į pinigus“, – pinigų darymo mechanizmą atskleidė T. Bagdonavičius. Ragina neišsigąsti iššūkių, nebijoti rizikuoti.

Vyras prisimena, kad jam pradėjus skraidyt į Europą vandens butelis oro uoste kainuodavo tris eurus. Atrodė nesąmonė, bet atėjo tokia diena, kai kakas mirtinai ištroško, troškulys pasidarė svarbesnis už pinigus, ir ne vienas keliautojas atidavė pinigus, ir kažkas neblogai uždirbo.

Įsivaizduokite kitą situaciją su vandeniu: esate vidury Sacharos, aplinkui – tik keletas oazių, žmonių daug, o vandens mažai, konkurencijos nėra, visi prašo vandens ir jūs, pasisamdęs kelis padėjėjus, imate pilstyti vandenį į butelius. Nuo ryto iki vakaro. Bet ir tai – ne verslas, o godumas, noras pasitelkus pigią darbo jėgą uždirbti visus pinigus. Tai, pasak Tomo, dar nėra verslas. Pardavinėdamas vandenį jūs dirbate pats, taigi esate darbininkas, o ne verslininkas.

Tačiau reikia mąstyti ir žengti kitą žingsnį. Jeigu tie darbuotojai kainuoja pakankamai pigiai, jie jus gali išlaisvinti nuo vandens pardavinėjimo. O jums pačiam tereikia sukurti sistemą, kuri veiktų, ir susirasti partnerių, nes daryti verslą vienam yra tas pats, kaip gerti degtinę vienam, ir tai, pasak T. Bagdonavičiaus, yra nesąmonė.

„Verslas yra sistema, kuri veikia pati, o verslininkas ar savininkas kartu su darbuotojais tik stebi tam tikrus rodiklius, kad verslas gerai dirbtų, nuolatos tobulėtų ir kurtų pinigus“, – sakė seniai pinigų stygiumi nesiskundžiantis verslo konsultantas.

 

 

Verslo konsultantas Tomas Bagdonavičius: kodėl netampame turtuoliais?

Verslo konsultantas Tomas Bagdonavičius