NT vystytojai atranda grafičių patrauklumą

NT vystytojai atranda graffiti patrauklumą
NT vystytojai atranda graffiti patrauklumą
  © Įmonė
Alfa.lt
2013-01-25 11:06

Pasak UAB „MG Valda“ rinkodaros vadovės Akvilės Verbliugevičiūtės, netradiciniams menams reikalingos netradicinės erdvės. „Statydami naują projektą, visada stengiamės panaudoti ne tik technines bei architektūrines naujoves, kurios tiesiogiai susijusios su padidėjusiais gyvenimo kokybės standartais, bet ir atsižvelgiame į projekto vizualinę vertę. Štai kodėl nusprendėme požeminę automobilių parkavimo aikštelę, dažnai įsivaizduojamą kaip pilką ir tamsią, papuošti graffiti paveikslu“, – teigia A. Verbliugevičiūtė.

Menininkai Teodoras Malinauskas ir Eglė Gudonytė 162 kv. m. „Antakalnio terasų“ požeminės automobilių aikštelės plote nutapė daugybę skirtingų gyvenimo fragmentų, kurie simbolizuoja smagų laisvalaikį ir atspindi namo gyventojų nuotaikas. Pasak Eglės Gudonytės, piešinio paskirtis yra pagyvinti, prijaukinti erdvę, be to, tarp žmogaus ir jo aplinkos atsiranda glaudesnis ir darnesnis ryšys. „Norėjosi, kad gyventojai, įvažiuodami į požeminę automobilių aikštelę, nesijaustų vieniši didelėje erdvėje – dabar juos pasitiks ir išlydės šešėlių teatras su gamtiniais elementais, žmonėmis ir gyvūnais“, – sakė E. Gudonytė.

reklama

Menininko Teodoro Malinausko nuomone, tokios iniciatyvos yra puiki proga supažindinti gyventojus su graffiti tapyba bei patiems menininkams užsiimti legaliu graffiti menu. „Vis daugiau žmonių supranta, kad graffiti nėra vien tik parašai stotelėse, be to, ir menininkai tobulėja, atsiranda vis geresnių darbų. Vilniuje yra vos kelios, deja, visiškai nepatrauklios vietos legaliai piešti – apleistos požeminės perėjos ir apgriuvę patvoriai. Į tokias vietas neužsuka joks žiūrovas, tad piešinys netenka savo prasmės. Dailininkų daug, o sienų mažai, todėl piešinys lipa ant piešinio, ką nors rimtesnio piešti ant tokių sienų yra beprasmiška, nes kas nors tuoj pat užpaišys ant viršaus“, – teigia T. Malinauskas. Anot menininko, dar turime kur tobulėti – užsienyje graffiti galima pamatyti beveik visur: parduotuvėse, ligoninėse, vaikų darželiuose ir kitų visuomeninių bei privačių pastatų interjeruose ir eksterjeruose.

 

NT vystytojai atranda grafičių patrauklumą

NT vystytojai atranda graffiti patrauklumą