Taksistų naujametiniai pokštai – stebuklingi „mygtukai“

T. Juškėnas
T. Juškėnas
  © Alfa.lt

Tačiau kas keisčiausia, sutinkant 2013-us metus, išsikviesti taksi nebuvo jokių problemų – teko kviestis net tris kartus, ilgiausiai laukti – vos 10 min. Bet pirmą kartą gyvenime teko susidurti su dalyku, apie kurį, manau, retas kas kada pagalvoja ar atkreipia dėmesį – taksisto sukčiavimu. Akivaizdžiu ir begėdišku.

Nėra labai protinga ankstų naujametinį vakarą, vos apie 21 valandą, kai keleiviai dar ne tokie ir „linksmi“, kiaulės akimis bei ramiu veidu spaudinėti, ko gero, daugumos taksistų turimą „stebuklingą“ mygtuką, kas sekundę priverčiantį „prikapsėti“ po keliasdešimt papildomų centų klientui.

Aišku, taksistas, gavęs pastabą, tik išpūtė akis ir viską neigdamas dar sugebėjo palenkti kalbą link to, kad jis man paslaugą padaręs – neva nuo penkių litų už kilometrą tarifą sumažinęs iki trijų litų už kilometrą. Hm... Ir tai leidžia spaudinėti kažkokį mygtuką?

Atlėgus pykčiui ir apmaudui, prisiminiau, kad sena draugė prieš gerus 3–4 metus yra skundusis, jog ją, šiek tiek įkaušusią, bet ne tiek, kad nematytų, kas dedasi aplink, irgi taip „mygtukiškai“ šaunuolis taksistas yra vežęs namo – mygtukas buvo spaudomas net sankryžose. Reikia būti labai stiprią „formą“ įgavusiam, kad nepamatytum, kaip, stovint sankryžoje, taksometras po 20–30 centų per kelias sekundes priskaičiuoja...

Tačiau bergždžiai ginčijantis nesinori gadinti šventės nei sau, nei kitiems. Bet, pasibaigus šventėms, pažadu, kad ši tema bus paliesta plačiau, o stebukladarys mygtuko „spaudeliotojas“ pripažins visas nuodėmes.