„Šūdų“ karas – prieš Ramanauską kyla Račas ir LSDP

A. Ramanauskas
A. Ramanauskas
  © Organizatoriai

„Pagerbti“ „Metų šūdai“

„Jūsų dėmesiui - Metų Šūdai. Ryškiausios praėjusių 2012-ųjų beždžionės“, - praėjusių metų pabaigoje socialiniame tinkle Facebook nominacijas paskelbė žinomas TV laidų vedėjas Algis Ramanauskas, pridūręs, kad „šie Apdovanojimai gali pasirodyti pikti ir netinkantys paskutinei metų dienai, tai jautresnius prašau liautis skaičius šioje pačioje vietoje. Gerai?“

Vis tik daugelis nesiliovė skaityti ir galėjo mėgautis (piktintis) „Metų idioto“, „Metų šūdomorfozės“, „Metų apsišikimo“, „Metų šūdinosios trejybės“, „Metų durniaus“ ir kitomis panašaus skambesio nominacijomis.

Pavyzdžiui, „Metų idiotu“ buvo paskelbtas premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius, apibūdintas kaip „skystakiaušis fūfelis, nepalaikantis homoseksualų santuokų ar bent partnerystės įteisinimo Lietuvoje, už ką buvo visiškai pelnytai kritikuotas sveikos, nebrazauskinės kairės“. Kaltintas už tai, kad davė interviu „Tomkaus Šunaujos voljere, į kur normalus žmogus nosies nekištų“. Premjeras sulaukė ir bendresnio pobūdžio patarimo – „gerb. Premjere, nu įsigykit linzes, jopšichmat! Nemalonu, kad mūsų šalies premjeras atrodo kaip koks prietaisas.“ (Čia ir toliau citatų kalba netaisyta, - Alfa.lt past.)

Trys Darbo partijos veikėjai nusipelnė „Metų šūdinosios trejybės“ nominacijos: „Vilniaus Universitetas, Gapšys ir Vonžutaitė už tai, kad:1) VU yra, buvo ir bus totali žopa, lgūnyška ir russkoje_radijo_su_ūsais; 2) Gapšys tėra neįmanomos šukuosenos bobikas, sėdintis russkoje_radio_su_ūsais kišenėje. Mano sūnaus Lego androidai turi geresnes šukuosenas nei šitas apsišikęs mulkis; visa kita net nėra taip svarbu; 3) Vonžutaitė - už myžalų ir acto mišinį vietoj ašarų.“

Neliko užmirštas ir Anapilin iškeliavęs Seimo narys Julius Veselka (nominacija „Metų tango down“, pridūrus, kad „praėjo pakankamai laiko nuo jo mirties ir jau galima viešai pasakyti, kas toks tasai žmogus buvo“) – „Va: sąmoningai, kryptingai ir su petkevičišku azartu mūsų šaliai kenkęs degeneratas. Kenkęs ne dėl pinigų, o (kas dar baisiau) iš idėjos - štai kas buvo tasai Veselka. Runkelis, kurio pasisakymuose buvo ir nostalgijos smetoniškajam autoritarizmui, ir seno gero antisemitizmo, ir tiesiog konvencinio chruščiovka_virtuvinio šūdizmo su denatūrato tvaiku.“

Viena išraiškingesnių savo turiniu yra nominacija „Metų šunauja“, skirta „Respublikos“ leidinių grupei: „Šūdublikos Šūdinių Grupė. Tiesą sakant, tai yra viso Dvidešimtmečio Šunauja. Antisemitinis idiotas, šiukšlė ir marozas nėra vienišas: Šūdublikos Šūdinių Grupėje pas jį nachlėblina visas tautos galvijų žiedas: zėkas, Paleckio Fronto ir daugybės kitų partijų eksnarys Butkevičius, violetinis filadelfijus ir ištikimiausias Šunaujos bobikas Girdvainis, šovinistaujantys Čekutis ir Ozolas, skaitlinga nouneiminė zdraminė šunauja ir t.t.. Ten savo kaimietiškus verkšlenimus ir nuodingą rusosovietinę tuftelę pilstė ir pilsto jakavoniai, paulauskai, kauzonai, visi tie dabašinskai. Ne per seniausiai ten darbavosi ir Račas - nu nieko gi keisto, tiesa? Tribūną savo myžčiojimams ten randa ir sovietiniai šarikovai-filosofai - visi tie verkšlenantys radžvilai ir juozaičiai su plyta rankoj. ŠŠG yra daugiausiai žalos Lietuvai pridariusi šūšara, čia rimtai. Žmonės tai jau suvokia, bet dar nesupranta.“

TV3 dirbantis A. Ramanauskas yra vienas laidos „Be komentarų“ vedėjas.

Kol kas reagavo tik vienas nominantas

Greičiausiai į šias nominacijas reagavo nominacijų „Metų durnius“ bei „Metų bailys“ gavėjas BNS vadovas A. Račas. „Už tai, kad:1) yra tiesiog durnius, be jokio humoro jausmo, be abstraktaus mąstymo, be jokio skonio, bet užtat su pasiutusiai šaunia bekalniere juliaus_janonio fūfaike ir apvaflinto tarantulo neapykanta; 2) it blynus prisvilinusi silpnaprotė domochoziajka puolė iš savo račvietės trinti visą negudrų davatkišką šmeižtą apie Matonį, Bačiulį ir kitus, kai suprato, kad šikna dega ir kad per kepurę gaut gali.“ (A. Račas savo blog‘e yra spausdinęs ir greitai panaikinęs komentarą, kuriame primityvokais epitetais apibūdino kai kuriuos savo „plunksnos brolius“, - Alfa.lt past.)

„A. Ramanausko įrašą įsipareigoju nusiųsti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai ir Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriui“, - savo tinklaraštyje jau paskelbė A. Račas, viešai klausdamas, kaip į tokius A. Ramanausko „pokštus“ reaguos etiška save laikanti TV3 televizija, kaip elgsis premjeras, viešai išvadintas „šūdu“, „beždžione“ ir „idiotu“ ir visa Socialdemokratų partija? A. Račas teigė nesitikįs kokios nors šių institucijų reakcijos į paskelbtas nominacijas, nes jos nevertina socialiniuose tinkluose skelbiamos informacijos.

LSDP irgi netylės?

„Reaguosime“, - tvirtino premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė. Tačiau ji patikslino, kad bus reaguojama Socialdemokratų partijos lygiu. Ministro pirmininko reakcijos į nominaciją, prie kurios prisidėjo ir A. Ramanausko bičiuliai žurnalistas ir laidų vedėjas Andrius Užkalnis, europarlamentarė konservatorė Radvilė Morkūnaitė ir kiti, esą nebus. Jau sausio 3 d., o ne 4 d., kaip buvo numatyta iš anksto, rinksis LSDP Informacijos centras ir spręs, kokį sprendimą priimti, į kokias atsakingas institucijas kreiptis dėl įžeidžiančių nominacijų.

Tačiau LSDP Informacijos centro vadovas, Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas Alfa.lt teigė, kad jokios reakcijos nebus. „Nereaguosime, nes tokie dalykai yra žemiau bet kokios kritikos“, - teigė G. Kirkilas.

Dėl etikos atsakingi darbdaviai

Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė teigė sekanti tai, kas vyksta socialiniuose tinkluose ir žinanti problemą, kuri kilo A. Ramanauskui paskelbus savąsias nominacijas. Ji sakė, kad situaciją, kai privačių bendrovių darbuotojai skelbia ir savo asmeninius tinklaraščius, turėtų aiškintis darbdaviai, kurių vadovaujamose įmonėse dažnai esama ir vidinių etikos taisyklių. „Jei gaučiau skundus, tai juos pagal galiojančius įstatymus galėčiau tirti tik kaip privačių asmenų skundus prieš privačius asmenis“, - sakė Z. Zamžickienė, pridūrusi, kad tik tyrimo metu galėtų tiksliau pasakyti, kiek pažeista etika konkrečiuose A. Račo, A. Ramanausko tekstuose. Kol kas tokių skundų nėra gauta.

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas, į komisiją deleguotas Lietuvos psichiatrų asociacijos, Linas Slušnys telefono ragelio nekėlė.

„Kol kas jokio komentaro neturime“, - teigė TV3 Marketingo skyriaus vadovė Rima Olberkytė-Stankus, žadėjusi televizijos požiūrį į savo bendradarbio A. Ramanausko „užklasinę veiklą“ suformuoti vėliau.

 

„Šūdų“ karas – prieš Ramanauską kyla Račas ir LSDP

A. Ramanauskas
+6