Metų leptelėjimas – „ministras čia ne prie ko“

Prezidentūroje – lemiamas Grybauskaitės, Kubiliaus ir Čapliko susitikimas
Prezidentūroje – lemiamas Grybauskaitės, Kubiliaus ir Čapliko susitikimas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2013-01-05 13:13

Vis dėlto didesnio Alfa.lt portalo lankytojų palaikymo sulaukė prezidentė. Dalios Grybauskaitės FNTT skandalo metu leptelta frazė „ministras čia ne prie ko“ netruko tapti sparnuota.

Vasario mėnesį tuometinis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis gavo Valstybės saugumo departamento pažymą, kurioje siūloma nuspręsti dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų likimo. Motyvuodamas šio dokumento sukeltais įtarimais, R. Palaitis atleido FNTT vadovą Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

AK KLAUSIMAI PREZIDENTEI: KĄ REIŠKIA „MINISTRAS NE PRIE KO“?

Ministrą užstojo ir prezidentė, mįslingai pasakiusi, jog „ministras čia ne prie ko“. Šiai frazei buvo lemta skambiai nuaidėti plačiuose interneto tyruose. Norėjusių sužinoti, ką D. Grybauskaitė turėjo omenyje, netrūko. Savo minties vingius ji turėjo paaiškinti ir Antikorupcijos komisijoje.

Prezidentė teigė, kad taip norėjusi pasakyti, kad FNTT vadovų istorija nėra politinio keršto pasekmė. Pasak jos, FNTT pateikė informaciją, jog 2005–2011 metais nebuvo atliekami tyrimai, susiję su galimai nusikalstamu politinių partijų finansavimu. Iš tiesų čia reikėtų kiek patikslinti: šalies vadovė, matyt, nenori prisiminti, kad FNTT vadovaujant V. Gailiui ir V. Giržadui buvo atliekami keli tyrimai, kurie buvo susiję su gimtosios tuometinio vidaus reikalų ministro R. Palaičio partijos – Liberalų ir centro sąjungos – nariais.

Metų pabaigoje Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad šioje istorijoje labiausiai „ne prie ko“ – atleistieji FNTT vadovai. Nuspręsta, kad jie be pagrindo atleisti iš darbo.