Petras ir Jadvyga Olekos – Lietuvos meno riteriai

Jadvyga ir Petras Olekos
Jadvyga ir Petras Olekos
© Organizatoriai
Alfa.lt
2012-12-13 19:09

Gruodžio 16 d. 16 val. Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40), įvyks pirmasis tęstinio projekto „Lietuvos meno riteriai“ renginys. Jis skiriamas Lietuvos operos ir baleto patriarchams – solistui, režisieriui ir pedagogui Petrui Olekai (1895–1975) bei balerinai ir pedagogei Jadvygai Jovaišaitei-Olekienei (1903–2000) prisiminti.

Kultūriniu projektu „Lietuvos meno riteriai“ vilniečiai kviečiami prisiminti sostinėje gyvenusias ir kūrusias menininkų šeimas ar ištisas dinastijas, kurios mūsų dienomis nepelnytai primirštos, o gal daugeliui jau net nežinomos... Projekto organizatoriai – VšĮ „Meno ekspansija“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus kviečia paklaidžioti prarasto laiko labirintais ir naujai atrasti mūsų kultūrinio paveldo „brangakmenius“.

Renginyje dalyvauja: architektas Vikis Oleka, operos solistas, profesorius Eduardas Kaniava, balerina ir pedagogė Aušra Gineitytė-Bagdzevičienė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus 13 klasės mokinės (pedagogė Audronė Domeikienė), balerina ir pedagogė Leokadija Šveikauskaitė-Dumšaitienė, aktorius Vytautas Dumšaitis, balerina, pedagogė ir ilgametė baleto skyriaus vadovė Lili Navickytė-Ramanauskienė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus vadovė Lina Puodžiukakitė-Lanauskienė, teatrologas Žilvinas Dautartas, muzikologė Alė Gutauskienė, koncertmeisterės Audronė Juozauskaitė ir Vilija Minkauskienė.