„Apple Maps“ gali kelti pavojų gyvybei

Apple Maps
Apple Maps
  © SCANPIX
ELTA
2012-12-10 14:55

Vienas vyras 24 valandas buvo įstrigęs nacionaliniame parke, kur visai nėra vandens, o oro temperatūra pakyla iki 46 laipsnių pagal Celsijų. Gelbėtojams teko ieškoti ne tik šio vyriškio, bet ir dar trijų žmonių, kurie naudojosi „Apple Maps“.

Naujuose korporacijos „Apple“ žemėlapiuose Milduros miestas pažymėtas už maždaug 70 kilometrų nuo jo tikrosios vietos. Milduros policija teigia, kad pasiklysti tose apylinkėse, kur „Apple Maps“ nurodo esant Milduros miestą, yra mirtinai pavojinga, nes automobilis gali įstrigti smėlyje ir tuomet nebus įmanoma ištrūkti be gelbėtojų pagalbos.

Policija teigia, kad ši problema atsirado ne nuo pat pradžių, o tik tuomet, kai „Apple“ savo žemėlapius atnaujino. Korporacija „Apple“ rugsėjo mėnesį išleido naują operacinę sistemą „iOS 6“, kurioje atsisakė anksčiau naudotų „Google“ žemėlapių ir pakeitė juos savais. Vartotojai ėmė skųstis dėl „Apple Maps“ paslaugos, tvirtindami, kad ji teikia neteisingus duomenis ir iškreiptus vaizdus. Nuo to laiko „Apple“ savo žemėlapių paslaugą tobulina.

Australijos policijos perspėjimas reiškia, kad žemėlapių paslauga korporacijai „Apple“ gali pridaryti rimtesnių problemų. Jei panašių problemų atsiras JAV, bendrovė gali sulaukti brangiai kainuosiančių ieškinių.