Butkevičius vaikystėje turėjo Jono vardą

Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
  © Eimantas Genys
Alfa.lt
2012-11-24 09:06

„Tik pamanykite, kaimo vaikas ir pasiekė tokių aukštumų! Gerai prisimenu, kaip Jonukas žaidė kieme“, - kalbėjo Radviliškio rajono Paežerių kaimo gyventoja Stasė Radavičienė, rašo „Lietuvos rytas“.

Į moteris gerai pažįsta Jono ir Bronislavos Butkevičių šeimą, kurioje augo būsimasis premjeras su seserimis Genovaite ir Janina.

reklama

„Jonukas, Jonas jo vardas buvo“, - tikino ir pirmoji Butkevičiaus mokytoja Zofija Rulienė. Patvirtindama savo žodžius, buvusi Užuožerių pradinės mokyklos mokytoja nuvalė dulkes nuo senų klasės dienynų ir parodė įrašus, kad rašto, matematikos, piešimo mokė ne Algirdą, o Joną Butkevičių.

Bet kodėl Jonas? Visa Lietuva jį vadina Algirdu, - „Lietuvos ryto“ televizija paklausė dabar jau pensininkės mokytojos.

„Nežinau... Vardą pasikeitė“, - kiek sutriko Z.Rulienė. Kada jos auklėtinis Jonas Butkevičius tapo Algirdu, mokytoja sako neprisimenanti. Tiesiog vieną dieną sužinojo, kad Jonas - jau nebe Jonas, o Algirdas.

Paklaustas, kaip iš tiesų jį reikėtų vadinti, socialdemokratų vadovas pradėjo juoktis ir tikinti, kad jokio detektyvo ar asmenybės susidvejinimo nėra.

„Anksčiau turėjau du vardus, buvau Jonas Algirdas Butkevičius. Du vardus ir ilgą pavardę buvo sunku įrašyti į tam tikrą langelį. Bet aš buvau krikštytas Algirdo vardu. O kad buvau ir Jonas, tai čia mūsų giminės tradicija – senelis buvo Jonas, tėvas Jonas ir aš turėjau būti Jonas.

Paskui, atrodo, mano studijų laikais buvo keičiami pasai ir aš vieno vardo atsisakiau. Algirdo vardas man labiau buvo prie širdies, tad šį vardą ir pasilikau”, – mįslinga virsmą iš Jono į Algirdą aiškino politikas.