Popiežius: Jėzus Kristus gimė keleriais metais anksčiau, negu yra manoma

Popiežius Benediktas XVI
Popiežius Benediktas XVI
  © SCANPIX
Alfa.lt
2012-11-22 09:46

Popiežius savo knygoje „Jėzus iš Nazareto. Vaikystės pasakojimai“ rašo, kad klaidą padarė VI a. gyvenęs vienuolis Dionizijus Mažasis: „Apskaičiavimą, kada prasideda mūsų kalendorius (pagrįstą Jėzaus Kristaus gimimu), atliko Dionizijus Mažasis, padaręs kelerių metų klaidą. Tikroji Jėzaus Kristaus gimimo data yra keleriais metais ankstesnė.“

Tvirtinimas, kad krikščionių kalendorius yra pagrįstas klaidinga prielaida, nėra naujas. Dauguma istorikų mano, kad Jėzus Kristus gimė tarp 7–2 m. pr. Kr. Vis dėlto stebina, kad tokią abejonę išsakė pats popiežius.

Biblijoje nėra tiksliai nurodoma, kada gimė Jėzus Kristus. Vienuolis Dinonizijus Mažasis savo skaičiavimus grindė miglotomis nuorodomis į Jėzaus Kristaus amžių, kai šis pradėjo savo dvasinį kelią.

Be to, anot popiežiaus Benedikto XVI, paveikslai, kuriuose vaizduojamas Kristaus gimimas, taip pat neatitinka tikrovės – Jėzaus Kristaus gimimo vietoje nebuvo jokių galvijų, asilų ar kitų gyvūnų.

Kaip knygos autorius yra nurodomas Jozephas Ratzingeris, o ne Benediktas XVI. Tai reiškia, kad šis darbas yra akademinis veikalas, o ne dogma, kuriai negalima būtų prieštarauti.