Kubilius Komskio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus vadina akibrokštu
atnaujinta

Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
  © Eimantas Genys

„Dėl pono Komskio aš neturiu ką daug pasakyt. Aš manau, kad siūlymas jo į Seimo vicepirmininkus yra tam tikras akibrokštas. Ir vėlgi tikrai nenoriu gal daug čia visų kalbų kalbėti, bet manyčiau, kad ir specialiosios tarnybos, ir jų informacija turėtų būti pilnai pateikiama svarstant pretendentus į tokias pareigas“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Kubilius.

Trečiadienį partija „Tvarka ir teisingumas“ pranešė, kad į Vidaus reikalų ministro postą deleguoja Remigijų Žemaitaitį, o į Aplinkos ministerijos – Valentiną Mazuronį.

Premjeras šias kandidatūras taip pat vertino kritiškai.

„Man atrodo, kad reikalavimai ministrams ženkliai žemėja. [...] Tai man kelia nerimą, nes Lietuvos laukia tikrai sudėtingi darbai ir pirmininkavimas Europos Sąjungai nuo kitų metų liepos 1 dienos. Ir čia vien tik gebėjimo garsiai būnant opozicijoje kalbėti ir kritikuoti valdžią tikrai nepakaks.

Šiuo požiūriu, manau, kad ir būsimajam premjerui, ir prezidentei toks pasirengimo kvalifikuotam ir atsakingam darbui reikalavimas tikrai turėtų būti labai svarbus. Ir iš tiesų šioje vietoje taip pat turėtų būti labai svarbu nepriekaištinga reputacija, skaidrumas, kitaip sakant, visiškai skaidri praeitis bet kurio kandidato, pretenduojančio į tokius postus“, – dėstė A. Kubilius.

Anot jo, būtina įvertinti ir tai, kad R. Žemaitaitis į politiką atėjo iš Vilniaus savivaldybės, kur „dirbo kartu su meru Juozu Imbrasu, su vicemeru Evaldu Lementausku“.

„Ir tai, be abejo, turėtų labai kruopščiai prisiminta ir išnagrinėta“, – mįslingai kalbėjo ministras pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad didžiausia atsakomybė vertinant kandidatus į ministrų ir kitus svarbius postus, tenka būsimajam premjerui.

„Pasakymas premjero, kad partijos delegavo ir aš bet ką imu į savo komandą, demonstruotų tai, kad premjeras tikrai nelabai gal supranta savo atsakomybę. Toliau dar yra labai didelė atsakomybė prezidentės, todėl prezidentės diskusija su būsimąja koalicija yra labai svarbi. Prezidentės išsakyta nuomonė, kad koalicijoje negali būti teisiamos Darbo partijos, yra kaip tik to standarto bandymas išlaikyti – moralinio ir vertybinio standarto“, – aiškino A. Kubilius.