Akcija „Penkios laisvės“ subūrė žmones kilniems tikslams

Akcija „Penkios laisvės“
Akcija „Penkios laisvės“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2012-11-12 14:56

Renginys organizuotas siekiant pabrėžti, kad gyvūnai turi teisę į laisves, paskatinti žmones juos globoti ir nelikti abejingiems, kai susiduria su atvejais, kuomet skriaudžiami mažieji keturkojai.

„Manau, jog bet kokia iniciatyva, susijusi su beglobių gyvūnų tema yra sveikintinas dalykas. Tai dar viena reikšminga proga priminti/papasakoti visuomenei apie opią problemą. Tokie renginiai be abejonės reikalingi tam, kad žmonės taptų pakantesni bet kokios formos gyvybei!“, - svarstė „beglobis.lt“ savanorė Giedrė Kliaubaitė.

Daugelį sudominusi akcija yra išskirtinė, kadangi pasirinkta kai kurių gyvūnų kasdienybės, kuri neturėtų būti toleruojama, atskleidimo metodika. Tai – vaizdo teatras, abibūdinamas kaip emociškai paveiki vizualinė provokacija. Aktoriai persirengė gyvūnais ir pasitelkę minėtą metodiką, atvaizdavo gyvūnų gyvenimo sąlygas. Buvo naudojamas kontrasto principas: į vieno gyvūno teises atsižvelgiama, o į kito – ne.

Vaizdo teatro dėka, atkreiptas susirinkusiųjų dėmesys į penkias itin svarbias gyvūnų laisves:

Laisvę nekęsti alkio ir troškulio;

Laisvę nekęsti diskomforto;

Laisvę nekęsti skausmo, sužeidimų, ligų;

Galimybę įprastai elgtis;

Laisvę nekęsti baimės ir streso.

Buvo džiugu matyti nuoširdžiai susidomėjusius neabejingų žmonių veidus. Dauguma atvyko šeimomis ir kartu su savo augintiniais. Įdomu tai, jog atsirado užsieniečių, panorusių, kad juos išpaišytų gyvūnais. Renginio organizatoriai išpildė šį pageidavimą. Tokiu būdu miesto svečiai dar labiau įsitraukė į socialinio pobūdžio akciją.

Vėliau su susirinkusiais bendravo į „Penkių laisvių“ akciją atkeliavusių globos organizacijų „beglobis.lt“ ir „Rainiukas“ atstovai.

„Mano manymu, renginys pavyko, organizatorių pastangomis buvo įgyvendinti akcijos tikslai. Įdomiai, taikliai ir originaliai atskleista akcijoje pabrėžiamų gyvūnų teisių svarba. Džiugina tai, kad į renginį buvo pakviestos Vilniaus miesto gyvūnų gelbėjimo organizacijos, galėjusios miestiečiams papasakoti apie vykdomą veiklą, gyvūnų gelbėjimo ir globos sritis, supažindinti su jau išgelbėtais gyvūnais – globotiniais (juk renginyje dalyvavo ir organizacijų išgelbėti šuneliai). Sveikintina, kad vykdomos tokio pobūdžio akcijos. Šios akcijos metu žmonės domėjosi beglobių gyvūnų padėtimi Lietuvoje, klausinėjo, kaip jiems galima pagelbėti, prašė papasakoti apie „Rainiuko“ veiklą ir dovanojamus gyvūnus. Smagu, kad susidomėję buvo ne tik suaugę, bet ir vaikai. Mes, „Rainiuko“ komanda, labai džiaugiamės dalyvavimu akcijoje „Penkios laisvės“ ir esame dėkingi organizatoriams už kvietimą. Tokio pobūdžio akcijos ragina žmones susiburti kilniems tikslams, skatina nuoširdumą ir bendradarbiavimą“, - įspūdžiais dalijosi „Rainiuko“ vadovė Orinta Valiūnienė. „Taigi, akcija tikrai pavyko! Dėkojame „Rainiukui“ ir „beglobis.lt“ už buvimą kartu. Labai tikimės, kad ateityje pavyks sulaukti gausesnio organizacijų susidomėjimo ir dalyvavimo. O „Soros International House“ kolektyvas – „nerealus“. Taip gerai vaidinančių gyvūnus žmonių dar nematėme“, – Gyvūnų gerovės iniciatyvos kolektyvas. Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.