Ar apsimoka dirbti už 2200 Lt į rankas?
Alfa reporterio tyrimas

pinigai
pinigai
  © „Lietuvos žinios“

Jei esate 4 asmenų šeima su dviem dirbančiais suaugusiais ir dviem mokyklinio amžiaus vaikais – Jums tikrai neverta dirbti. Nebent Jūsų alga yra ne mažesnė nei 1 100 Lt į rankas kiekvienam dirbančiam šeimoje. Tokią išvadą galima daryti paprasčiausiai paskaičiavus, kiek gaunate pajamų iš darbdavio dirbdamas ir kiek gaunate pajamų iš kitų mokesčių mokėtojų nedirbdamas.

Mes galime didžiuotis, kad Senajame žemyne nuo seno socialinė parama jos gyventojams buvo daug svarbesnė, nei kituose kontinentuose. Vienos šalys gali sau leisti daugiau, kitos mažiau, bet visos, palyginti su likusiu pasauliu, remia likimo (arba savo pačių nenoru stengtis) nuskriaustuosius piliečius.

Įdomumo dėlei viską sudėkime į lentelę, kurioje aiškiai – palyginamuoju būdu – matyti dėl kokios algos verta pakelti savo užpakalį nuo sofos ir eiti kažkam dirbti (žr. žemiau). Duomenys gali būti +- keliais litais netikslūs, imtos vidutinės pašalpos, vandens ir būsto kainos, imtas vidutinis pašalpų gavėjas, vidutinį ir mažesnį atlyginimą gaunantis darbuotojas.

Sunku spręsti, kaip šie duomenys paveiks kiekvieną, tačiau tikiuosi bent vers susimąstyti kiekvieną asmeniškai. Vieniems – kokią algą siūlyti darbuotojams, kitiems – kokios algos prašyti, tretiems – kokius teisės aktus patikslinti. Viena aišku – nieko nedirbantys vis tiek ras tūkstantį blogų žodžių dirbantiems ir darbdaviams.