Žaliavalgė Loreta Vainius žaliu maistu gydo artritą ir vėžį

L. Vainius tiki gydomaja želmenų galia
L. Vainius tiki gydomaja želmenų galia
© Asmeninis albumas
Vija Rūkaitė | Alfa.lt
2012-11-03 05:00

Daugelis iki šiol manome, kad Amerika yra svajonių šalis. Tačiau neseniai Lietuvoje lankiusis Amerikos lietuvė žaliavalgė Loreta Vainius rėžė drąsiai ir negailestingai – greitas maistas šalį veda į pražūtį. Dėl nesveiko, cheminėmis medžiagomis užteršto, genetiškai modifikuoto maisto daugėja ligų, ypač autizmo ir vėžio atvejų, ir tauta dėl to kenčia.

Amerika pamažu bunda

Žmonės gyvena vis ilgiau, bet jų gyvenimas nėra visavertis. Daugelis ilgus dešimtmečius leidžia prirakinti prie lovos, neįgaliųjų vežimėliuose. O viską, ką sukaupė per gyvenimą, išleidžia medicinos priežiūrai ir vaistams. Laimei, daugelis suprato, kad reikia keisti gyvenimo būdą ir pradėti gyventi sveikai, valgyti pačių užaugintą maistą. „Amerika pamažu bunda“, – ateinančio pirmadienio televizijos laidoje „Stilius“ sakys stebuklinga žalio, gyvo maisto jėga tikinti L. Vainius.

„Žinote, aš daugelį metų savo namuose auginu želmenis: kviečius, saulėgrąžas, pupas, žirnius. Ir, kas yra įdomu, prieš 10 metų visuomet man jų likdavo, o dabar nespėju auginti. Žmonės Amerikoje pradeda atsibusti ir suprasti, kad reikia keisti mitybą. Ypač pamatę, kiek daug žmonių serga vėžiu.

Pažįstu vieną žmogų, kuris pas mane sausio mėnesį atvažiavo pilkas, vos pajudėjo, visiškai energijos neturėjo. Visą tą laiką jis atvažiuodavo pas mane nusipirkti kviečių želmenų, daigintų saulėgrąžų, grikių, žirnių ir juos vartodavo. Neseniai pamačiau, kad žmogaus oda spalvą atgavo, jis pasidarė energingas, gyvas“, – apie daug kartų regėtą vaizdą kalbėjo Loreta.

Žaliavalgyste susidomėjo spiriama bėdos

Pati Loreta žaliąja mityba ir termiškai neapdorotu maistu susidomėjo perskaičiusi legendinės lietuvės žaliavalgystės pradininkės Anos Vigmor knygą „Kam kentėti?“, kurioje ši moteris pasakojo, kaip žaliu maistu išsigydė gangrenos apimtas kojas. Loreta sako, kad Ana buvo nuostabus žmogus. Kai su ja susipažino, jai buvo 80 metų, bet ji buvo sveika, žvali blaiviai mąstė ir niekada niekam nesakė „negaliu“. Mirė ne savo mirtimi, o kilus gaisrui jos name. Tradicinės mitybos magistro laipsnį turinti Loreta neslepia – Anos propaguojama žaliavalgyste ji pati susidomėjo ne tik sekdama jos pavyzdžiu, bet ir spiriama bėdos.

„Iš tikrųjų, pradėjau iš bėdos... Mano uošvienė buvo susirgusi artritu, jai be galo skaudėjo kūną, visus kaulus, ji lovoje gulėjo ir negalėjo vaikščioti. Jos kojos buvo sulaužytos, gangrena išsivysčiusi. Pagalvojau, jei galima išgydyti gangreną, tai artritą turėtų būti labai lengva išgydyti. Nutariau važiuoti į Annos Vigmore institutą Bostone pasisemti žinių, o nuvažiavusi pamačiau, kad žmonės ten valgo tik žalią maistą – saulėgrąžas, žirnius, pupas. Viską, kas žalia. Pavalgiusi tokio maisto ir aš po 2 ar 3 dienų pradėjau jaustis geriau, gavau daugiau energijos, galvosena visiškai pasikeitė. Žmonės, kentę didelius skausmus – diabetininkai ir vėžininkai – nustojo juos jausti… Supratau, kad tai, ko aš savo mitybos institute mokiausi, nėra teisinga, ir nutariau viską keisti.“

Alergijos baigėsi

Iš pradžių žaliosioms mamos idėjoms entuziastingai pritarę Loretos vaikai po trijų savaičių sakė: „Mes daugiau taip nevalgysime, mama, užmiršk viską“, – bet ji vis tiek augino kviečių želmenis, saulėgrąžas, iš jų gamino maistą, ir jie suprato, kad tai – ne tik naudinga, bet ir skanu. Iki tol visa šeima skundėsi alergijomis – nuolat čiaudėjo, perštėjo gerkles; kiekvienas, kaip juokavo Loreta, turėjo savo dėžutę servetėlių. Išgirdę, kad pienas skatina gleivių susidarymą organizme, jo atsisakė, o, pradėjus valgyti žalėsius, savijauta pasikeitė – baigėsi alergijos, o servetėles teko išmesti, nes jų nebereikėjo.

Laisvalaikiu bėgiojantis Loretos vyras Petras, pradėjęs valgyti žalią maistą, pastebėjo, kad atsirado daugiau energijos, jo bėgimo rezultatai pagerėjo. „Dabar mes abu valgome žalią maistą. Ne šimtu procentų, bet septyniasdešimčia, ir mūsų savijauta labai pasikeitė. Į gerąją pusę“, – džiaugėsi moteris.

Pradėjus vartoti žalią maistą, mėsos nesinori

Loreta prasitarė – Amerikoje, savo namuose, ji yra įkūrusi žalio, gyvo maisto fabrikėlį, kur praleidžia didžiąją dalį savo laiko. Ten moteris augina įvairiausių grūdų želmenis, kuriuos vadina jaunystės ir sveikatos šaltiniu. Želmenyse, pasak žaliavalgės, yra labai daug chlorofilo, o deguonį, mineralines medžiagas jie sugeba įsisavinti geriau už bet kokius vaisius ir daržoves. Vienas svaras želmenų prilygsta 15 svarų kitų žalėsių.

„Žinote, kas yra įdomu? Pradėjus gerti želmenų sultis ir kūnui gavus mineralų ir mikroelementų, visiškai pasikeičia skonis ir norai. „Žinote, mes vis valgom tas mėsas... Valgai valgai, o vėliau pradedi kimšti. Kaip aš mėgau kugelį! Galėdavau pusę skardos kugelio suvalgyti, nes buvo skanu. O gyvo maisto daug nesinori, nes tu pavalgai, atsigeri ir jautiesi sotus“, – pastebėjo teigiamus pasikeitimus.

Neseniai Vilniuje, tarptautinėje Annos Vigmore fondo surengtoje konferencijoje paskaitą apie želmenų sulčių naudą skaičiusi Loreta pasidžiaugė, kad lietuviai jos idėjas noriai priima, labai jomis domisi, klausinėja, nuo ko pradėti. Atvažiavusi čia sutiko nemažai žaliosios gyvensenos puoselėtojų, išpažintojų, sutiko pažįstamą moterį, kuri, sūnaus paskatinta, ėmė gerti žaliuosius kokteilius ir netgi išsigydė vėžį.

„Ta moteris buvo labai ligota, sirgo vėžiu, o, sergant šia liga, organizmas labai rūgštingas pasidaro. Ji pakeitė medžiagų sudėtį būtent gerdama daug šviežių sulčių: špinatų su agurkais, salierų su agurkais... Visokių žalių sunkų, kurias tik galėjo pasigaminti. Moksliškai tai galima paaiškinti tuo, kad ji pakeitė savo kūno rūgštingą medžiagų balansą į šarminį balansą. Skausmai praėjo, jos energija grįžo, ir ji pradėjo gyti. Dar prieš pusmetį ta moteris vaikščiojo su ramentais, o dabar tie ramentai kažkur prie namo numesti. Kūnas sustiprėjo, skausmai praėjo, ir ji nuostabiai dabar jaučiasi – skrenda. Neina, bet skriste skrenda!“ – pasaką primenančią ligos ir gijimo istoriją baigė pasakoti L. Vainius.

 

 

Žaliavalgė Loreta Vainius žaliu maistu gydo artritą ir vėžį

L. Vainius tiki gydomaja želmenų galia
+12