„Drąsos kelias“ atsiriboja nuo Nako paviešinto skandalingo pokalbio įrašo

Audrius Nakas
Audrius Nakas
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2012-10-23 10:35

Politinė partija „Drąsos kelias“ (DK) išplatino pranešimą, kuriuo atsiriboja nuo skandalingos garso medžiagos, kurią paviešino Ekspertai.eu redaktorius Audrius Nakas.

„Drąsos kelio“ rinkimų štabas apgailestauja, kad premjeras Andrius Kubilius, komentuodamas viešumoje pasirodžiusius Seimo pirmininkės Irenos Degutienės nuogąstavimus dėl Lietuvoje išplitusio neteisėto pasiklausymo, klaidina piliečius ir nepateikdamas argumentų šiuos įvykius sieja su DK“, – teigiama DK pranešime.

„DRĄSOS KELIO“ KANDIDATAS NAKAS PRIPAŽINO ĮRAŠĘS POKALBĮ SU DEGUTIENE

KODĖL SLAPTA SEKAMA SEIMO PIRMININKĖ IR JOS ŠEIMA?

KUBILIUS APIE DEGUTIENĖS POKALBIO ĮRAŠĄ: TAI TRAKTUOJU KAIP PURVINAS JUODĄSIAS TECHNOLOGIJAS

„Drąsos kelio“ rinkimų štabas visada pasisakė ir pasisako už garbingą rinkimų kovą. Vadinamosiomis „juodosiomis propagandos technologijomis“ šiandien Lietuvoje gali naudotis tik tos politinės partijos, kurios gauna milijonines valstybės iždo subsidijas, paramą iš užsienio valstybių arba turi valdžios svertus ir gali neteisėtai daryti įtaką žiniasklaidos priemonėms. DK atstovai, būdami Seime, dės visas pastangas kovodami su tokia įsisenėjusia praktika“, – rašoma partijos pranešime.

Anot politinės partijos DK, svetainė Ekspertai.eu yra nepriklausoma, savo tradicijas ir veiklos būdus turinti savita žiniasklaidos priemonė, kurią tiesiogiai sieti su „Drąsos kelio“ politine partija yra nekorektiška.

„DK nedaro ir negali daryti jokios įtakos šios svetainės turiniui, nieko nežino apie jos finansavimą ir savininkus. „Drąsos kelias“, kategoriškai pasisakydamas prieš žiniasklaidos kaip šantažo ar reketo panaudojimą, pasiryžęs ginti garbingos žurnalistikos principus, primena, kad demokratiniuose kraštuose žurnalistų darbo, jų prasilenkimo su žiniasklaidos etikos kodeksu ir kitokių etikos pražangų vertinimas yra pirmiausia žurnalistų ir leidėjų savivaldos ,o ne politikų prerogatyva“, – teigiama pranešime.

Spalio 28 d. Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje DK lyderė Neringa Venckienė susigrums su konservatorių (TS-LKD) atstove I. Degutiene.

Vienas iš portalo Ekspertai.eu vadovų, aktorius A. Nakas yra Seimo rinkimuose dalyvaujančios partijos „Drąsos kelias“ kandidatas daugiamandatėje apygardoje.