Policija: Jonavos turgavietėje ir jos prieigose daugiausia teisės pažeidimų padaro romų tautybės asmenys

turgus
turgus
  © „Lietuvos žinios“
Alfa.lt
2012-10-19 13:23

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK) pareigūnai 2010–2012 metais vykdė ir toliau vykdo prevencinę veiklą akcizinių prekių nelegaliai apyvartai užkardyti ir išaiškinti Jonavos miesto turgavietėje bei jos prieigose dėl romų tautybės asmenų galimai daromų teisės pažeidimų, susijusių su akcizais apmokestinamų prekių neteisėta apyvarta.

2010 m. Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK pareigūnai, vykdydami prevencines priemones, nustatė administracinius teisės pažeidimus ir pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – LR ATPK) 1632 str. „Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“ surašė 47 protokolus (paimti 2 434 cigarečių pakeliai), iš jų 38 protokolai surašyti už prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis Jonavos m. turgavietės prieigose romų tautybės asmenims.

Atitinkamai 2011 m. buvo surašyti 75 protokolai pagal LR ATPK 1632 str. (paimti 6 472 cigarečių pakeliai), iš jų: 69 protokolai už prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis Jonavos m. turgavietės prieigose surašyti romų tautybės asmenims. Turgavietėje ir jos prieigose buvo organizuoti 96 patikrinimai. Pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 202 str. „Neteisėtas vertimasis uždrausta ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla“ dėl prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis romų tautybės asmenims.

2012 m. per 9 mėnesius vykdant teisės pažeidimų, susijusių su nelegalia akcizais apmokestinamų prekių apyvarta, prevenciją ir užkardymą jau buvo organizuoti 27 reidai Jonavos m. turgavietėje ir jos prieigose. Šiais metais surašytas 41 protokolas pagal LR ATPK 1632 str. (paimti 4 112 pakelių cigarečių). Per 2012 m. 9 mėnesius surašyta protokolų 14 romų tautybės asmenų pagal LR ATPK 1632 str. numatytus pažeidimus, iš jų 4 vyrams, 10 moterų. Daugelis iš jų jau yra bausti už analogiškus administracinius teisės pažeidimus. Vien šiais metais romų tautybės asmenims paskirta 385 400 Lt baudų, sumokėta – 100 Lt. Teismas, nagrinėdamas administracinių teisės pažeidimų bylas, skiria tik baudas, viešųjų darbų dirbti jie nesutinka, administracinio arešto atlikti negali, nes dauguma iš jų yra moterys, auginančios mažamečius vaikus. Iki šios dienos antstoliams perduota išieškoti 91 000 Lt baudų.

Su Jonavos savivaldybės administracijos atstovais, Jonavos rajono meru ir mero pavaduotojais yra reguliariai aptariama akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos Jonavos m. turgavietėje ir prieigose problema, aptariami rezultatai, ieškoma bendrų sprendimo būdų. Jonavos turgavietės prieigose įrengta miesto vaizdo stebėjimo kamera, kuria yra fiksuojami administracinių teisės pažeidimų faktai ir juos vykdantys asmenys. Vaizdo medžiaga yra naudojama kaip įrodymai administracinių teisė pažeidimų ir ikiteisminių tyrimų medžiagose.

Apie vykdomas priemones per vietines žiniasklaidos priemones nuolat informuojami Jonavos rajono gyventojai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija.