„Vilnius Jazz“ scenoje siautė beprotiški japonai
fotogalerija

„Vilnius Jazz“ scenoje siautė beprotiški japonai
„Vilnius Jazz“ scenoje siautė beprotiški japonai
  © Ieva Budzeikaitė
Alfa.lt
2012-10-13 23:05

Pirmasis į sceną pakilo vienas ryškiausių japonų džiazo kūrėjų Daisuke Fuwa su grupe „Fuwa Works“. Jos branduolį sudaro beprotiško Japonijos kolektyvo – „free“ džiazo orkestro „Shibusashirazu Orchestra“, kuriam taip pat vadovauja D. Fuwa, – senbuviai.

„Shibusashirazu Orchestra“ performansai turbūt geriausiai atspindi kompozitorius, kontrabosininko, grupių lyderio D.Fuwa‘os spalvingą ir teatrališką kūrybos stilių. Daisuke įvairias savo idėjas realizuoja, pasitelkęs skirtingas artistų sudėtis. „Shibusashirazu Orchestra“ improvizuoja iki pusšimčio žmonių; orkestro dešimt narių sudaro D. Fuwa grupę „Shibusa Chibizu“, o abstrakčiausioms idėjoms perteikti muzikas šiemet subūrė sekstetą „Fuwa Works“.

reklama

Išradingas, trykštantis energija D. Fuwa ir šį kartą leido žavėtis efektingu šou – tik mažesnio mastelio negu jo diriguojami pribloškiantys, gigantiškus karnavalus primenantys „Shibusashirazu Orchestra“ performansai, kuriuose greta muzikų spontaniškas improvizacijas pina vokalistai, go-go šokėjos, japoniško buto šokio meistrai, akrobatai, animatoriai ir kitokios asmenybės.

Japonų džiazo popietę „Vilnius Jazz“ festivalyje pratęsė kita unikali Tekančios šalies grupė – „Hikashu“, jau daugiau kaip tris dešimtmečius intriguojanti pasaulį spontaniškais eksperimentais ir neįspraudžiamomis į jokius stilistinius rėmus improvizacijomis.

„Hikashu“ yra pagrindinė vieno savičiausių japonų vokalistų bei multiinstrumentininkų Makigami Koichi kūrybos laboratorija. Profesionalus aktorius M. Koichi šią grupę įkūrė kartu su kolega Mita Freemanu 1978-aisiais. Būtent įgarsindami teatrinius projektus draugai susižavėjo muzikos kūryba ir, užuot steigę teatro trupę, sumanė imtis roko – šiam žanrui iš pradžių buvo priskiriama „Hikashu“.

O pastaruoju metu šis kolektyvas dažniau pasirodo džiazo scenose – jos kūryboje liejasi roko, avangardo, japonų muzikos spalvos. Be to, M. Koichi yra ryškiausias Japonijoje tuvių gerklinio dainavimo meistras, stebinantis publiką savo egzotiško vokalo diapazonu ir ekspresija. Jis įpina į koncertus ir performanso elementų, interaktyvių kompiuterinių technologijų efektų.

 

„Vilnius Jazz“ scenoje siautė beprotiški japonai

„Vilnius Jazz“ scenoje siautė beprotiški japonai
+11