Patackas patenkintas Paleckio pretenzijomis

Algirdas Patackas
Algirdas Patackas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2012-10-11 10:44

PATACKUI GRESIA IKITEISMINIS TYRIMAS?

„2012 m. spalio 8 d. LRT politinių debatų tiesioginio eterio metu partijos „Drąsos kelias“ kandidatas A. Patackas tyčia, įžūliai reaguodamas į oponento SLF kandidato V. Bernatonio išsakytą nuomonę, paleido į oponentą stiklinę su vandeniu, teigiama Vytauto Bernatonio ir Algirdo Paleckio pasirašytame rašte. A. Patacko mesta stiklinė (jos šukės) pataikė į Lenkų rinkimų akcijos kandidatę ir sukėlė minėtam asmeniui fizinį skausmą ir nežymų sveikatos sutrikdymą. Tokiu būdu A. Patackas įvykdė veiką, turinčią LR Baudžiamojo kodekso 140 str. numatytos veikos, „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“, požymius.“

Pasak pareiškimo autorių, taip pat A. Patackas viešai ir užgauliai pažemino SLF kandidatą V. Bernatonį, kas atitinka LR BK 155 str. numatytos veikos „Įžeidimas“ požymius, taip pat, pasinaudodamas visuomenės informavimo priemone, pasityčiojo, paniekino, paskatino savo šalininkų neapykantą, pakurstė diskriminuoti kairiųjų politinių įsitikinimų ar pažiūrų žmones ir įvykdė veiką, turinčią LR BK 170 str. numatytos veikos „Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę“ požymius, taip pat A. Patackas viešoje vietoje tokiais savo tyčiniais ir įžūliais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, ir įvykdė veiką, turinčią LR BK 284 str. numatytos veikos „Viešosios tvarkos pažeidimas“ požymius.

Lakmuso popierėlis

„Prokurorų reakcija bus lakmuso popierėlis, ar mes leisimės įžeidinėjami ir šmeižiami“, Alfa.lt sakė A. Patackas, pats nesiruošiantis pateikti kontrieškinio SLF veikėjams.

Nepriklausomybės Akto signataras, sudaužęs stiklinę, reagavo į V. Bernatonio frazę, kad „Lietuvos nusikaltėlis numeris vienas yra Vytautas Landsbergis, kurio nebaudžiamumas Lietuvoje skatino ir toliau vykdyti ardymo politiką. Ardymo politika yra tai, ką šiandien turi Lietuva. Nesusitvarkęs su valstybės valdymu suprato, pajutęs žmonių nepasitenkinimą, kad gerai nesibaigs, ir jis gali neišlikt valdžioje. Todėl jis išprovokavo, aš buvau tų įvykių liudininkas, kruvinas žudynes Sausio 13-ąją 1991 m.“

„Mano poelgis nebuvo emocinis, o adekvatus ir sąmoningas atsakas į iššūkį, atsakas tiems, kurie įžeidė Sausio 13 aukų atminimą ir apjuodino valstybės vadovą. Esu tų tragiškų istorinių įvykių dalyvis, Garbės savanoris, todėl kitaip pasielgti negalėjau. Apgailestauju, kad atšokusi stiklo šukė sužeidė laidos dalyvės iš LLRA pirštą. Po laidos jos dar kartą atsiprašiau, ji atsakė nepykstanti“, – savo poelgio motyvus aiškino signataras.