Degutienė ir Lydeka kreipėsi į VRK prašydami sustabdyti registraciją „vaiduoklių būstinėje“

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
© Karolis Kavolėlis
ELTA
2012-09-26 07:11

Gyvenate kitame mieste, bet trokštate balsuoti už Neringą Venckienę Vilniuje? Labai paprasta: ateikite į sostinės savivaldybę ir greitai sutvarkysite šį reikalą. Tiesa, reikės pasakyti, kur apsistosite, tinka ir premjero adresas Turniškėse.

„Lietuvos ryto“ žurnalistinis eksperimentas parodė: Seimo pirmininkės Irenos Degutienės ir jos rinkimų štabo būgštavimai, kad Vilniaus Gedimino prospekto 24-ojo namo 40-asis butas gali tapti jos konkurentės Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje N. Venckienės šalininkų baze, nėra be pagrindo.

KAM VENCKIENĖS IR DEGUTIENĖS DVIKOVA KELIA ISTERIJĄ?

Reitingų rodyklė „Drąsos kelio“ kandidatams ir jų prieštaringai vertinamai vedlei N. Venckienei sėkmės sostinėje kol kas nežada, todėl jų rėmėjams, kurių daugiausia yra Kaune ir Kauno rajone, būtina bent trumpam tapti vilniečiais. Tai visai nesunku. Vien per pastarąjį mėnesį Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravo per 300 žmonių iš kitų miestų. Kilo įtarimų, kad į sostinę plaukia N. Venckienės šalininkai, kurie, deklaravę gyvenamąją vietą Gedimino prospekte, patenka į Naujamiesčio rinkimų apygardą ir čia gali balsuoti už „Drąsos kelio“ kandidatę.

I. Degutienė ir kitas kandidatas Naujamiesčio apygardoje Arminas Lydeka kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydami sustabdyti registraciją „vaiduoklių būstinėje“, nes ji gali iškreipti situaciją per rinkimus.

„Seimo pirmininkė įsitikinusi, kad fiktyvi registracija, rinkėjų, kurie jos galimai gerai nepažįsta, antplūdis yra ydingas reiškinys. Jis atveria kelią manipuliacijoms rinkimų metu. Bet VRK atsakė, jog toks yra savivaldybės sprendimas, ir rinkimų komisija negali jam padaryti įtakos“, – aiškino Seimo pirmininkės padėjėjas Juozas Ruzgys. Vilniaus miesto savivaldybės valdininkai „Lietuvos rytui“ negalėjo pasakyti, kokia dalis iš naujai deklaravusių gyvenamąją vietą sostinėje yra atvykę iš Kauno ar Kauno rajono.

 

Degutienė ir Lydeka kreipėsi į VRK prašydami sustabdyti registraciją „vaiduoklių būstinėje“

Neringa Venckienė