„Drąsos kelio“ atstovas Aleknonis VRK paprašė jam atimti teisinę neliečiamybę

Gintaras Aleknonis
Gintaras Aleknonis
  © Eimantas Genys

Kauno apygardos prokuratūra VRK prašo panaikinti „Drąsos kelio“ partijos kandidatų Ryčio Saladžiaus, Juozo Valiušaičio, Tautrimo Januševičiaus, Evelinos Paltanavičiūtės-Matjošaitienės teisinę neliečiamybę. Jie yra įtariamieji ikiteisminiame tyrime dėl trukdymo antstolio veiklai, įžeidimo.

Minėti asmenys dalyvavo gegužės 17 d. įvykiuose Garliavoje, kai buvo įvykdytas teismo sprendimas perduoti mažametę Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai.

reklama

„Tikrasis prokuratūros (prašymo – Alfa.lt) motyvas nėra prašymas panaikinti imunitetą. [...] Tikrasis prokuratūros tikslas yra priversti tuos žmones neviešinti [...] tyrimo medžiagos“, – kandidatų į Seimą persekiojimo versiją pateikė G. Aleknonis.

„Prašau panaikinti mano teisinę neliečiamybę“, – staiga rėžė „Drąsos kelio“ atstovas G. Aleknonis.

Jis patikino tokį sprendimą priėmęs, nes nusivylė faktu, jog kiti „Drąsos kelio“ atstovai, dalyvavę įvykiuose Garliavoje, yra persekiojami prokuratūros.

Vis dėlto VRK G. Aleknonio prašymo antradienį patenkinti negalėjo, mat, komisijos pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, paprastai dėl kandidato į Seimą teisinės neliečiamybės panaikinimo kreipiasi ne pats kandidatas, o teisėsaugos institucijos.

„Aš noriu, kad neturėčiau jokios teisinės neliečiamybės, jeigu taip elgiamasi su kitais kandidatais į Seimą“, – į VRK dvejones reagavo „Drąsos kelio“ rinkimų štabo vadovas G. Aleknonis.

VRK klausimą dėl „Drąsos kelio“ partijos kandidatų į Seimą R. Saladžiaus, J. Valiušaičio, kuris į posėdį buvo atvykęs, T. Januševičiaus, E. Paltanavičiūtės-Matjošaitienės neliečiamybės panaikinimo atidėjo, nes komisijai Kauno apygardos prokuratūra atsiuntė ne visą reikalingą informaciją.

Alfa.lt primena, kad praėjusią savaitę VRK panaikino keturių kandidatų į Seimo narius teisinį imunitetą.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą visi kandidatai į Seimo narius nuo jų paskelbimo dienos įgyja teisinį imunitetą iki rinkimų pabaigos. Jį panaikinti gali tik VRK.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.