Prie VSD protestą suorganizavęs Kuolys: akcija buvo surengta po įvykių Garliavoje

Protesto akcija prie VSD
Protesto akcija prie VSD
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Pirmadienį Vilniaus miesto 2-jame apylinkės teisme buvo tęsiama visuomenininko, Vilniaus universiteto dėstytojo D. Kuolio byla, kurioje jis traukiamas administracinėn atsakomybėn dėl neteisėtai surengtos protesto akcijos prie VSD rūmų.

Savo kaltę D. Kuolys teisme neigė ir pabrėžė, jog tokias „menines akcijas“ organizuos ir toliau.

„Susirinkę žmonės užrašė užrašą „Tie-SOS“ ir [...] visi kreidelėmis jį marginome. [...] Akciją organizavome su bičiuliais, bet aš prisiimu atsakomybę kaip pagrindinis organizatorius. [...] Leidimo (rengti protesto akciją – Alfa.lt) mes neprašėme, nes tai meninė akcija, kuri puošia Vilnių, mano manymu“, – bylos nagrinėjimo metu dėstė D. Kuolys.

Už neteisėtai surengtą protesto akciją teisiamas Kuolys: tik gynėme žodžio laisvę

Advokatas Černiauskas kaltina Kuolį šmeižtu ir įžeidimu

VSD paprašyta perduoti vaikų laiškus Garliavos mergaitei

Vidaus reikalų ministras keršija Kuoliui už protesto akcijas?

Visuomenininko, kurį į teismo posėdį atlydėjo nemažas būrys bendraminčių, kartu su juo dalyvavusių ne vienoje protesto akcijoje, teigimu, rinktis prie VSD nuspręsta po gegužės 17 d. Garliavoje kilusio chaoso, kai L. Stankūnaitei buvo perduota jos mažametė dukra.

„Ta mūsų akcija buvo kuriama po gegužės 17 dienos šturmo Garliavoje“, – tikino D. Kuolys.

Kaltinamasis pabrėžė, jog tądien Klonio gatvėje valdžia „pasikėsino į konstitucinę valstybės santvarką, panaudodama smurtą prieš nekaltus žmones“.

D. Kuolys priminė teismui, kad piliečių iniciatyva suburta visuomeninė komisija nustatė, kad gegužės 17 d. smurtas, vykdant teismo sprendimą, buvo panaudotas tiek prieš taikius gatvėje budėjusius gyventojus, tiek prieš pačią mažametę mergaitę.

„Mes turėjome atlikti savo pilietinę pareigą ir pasipriešinti prieš valdžios kėsinimąsi į konstitucinę valstybės santvarką“, – apie meninės akcijos prie VSD surengimo motyvus kalbėjo D. Kuolys, prisimindamas įvykius Garliavoje.

„VSD aktyviai dalyvavo visoje Garliavos istorijoje. [...] Gediminas Grina (VSD generalinis direktorius – Alfa.lt) atsiskaitinėdavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui dėl įvykių Garliavoje“, – aiškino D. Kuolys, teisėjos paklaustas apie tai, kodėl protesto akcijai buvo pasirinktos VSD rūmų prieigos.

Pirmadienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pranešė, jog sprendimas D. Kuolio byloje bus paskelbtas spalio 3 d.

Alfa.lt primena, kad šią bylą turėjusi nagrinėti teisėja Ainora Kornelija Macevičienė rugpjūtį nuo bylos nusišalino, nes su D. Kuoliu 1991 metų sausio 13-ąją buvo budėjusi Vyriausybės rūmuose.

 

Prie VSD protestą suorganizavęs Kuolys: akcija buvo surengta po įvykių Garliavoje

Protesto akcija prie VSD
+1