Galite būti teisūs arba galite būti vedę

Vyras ir moteris
Vyras ir moteris
  © 123rf.com

D. A. Shapiro 2005 metais sukūrė dokumentinį filmą „Murderball“, kuris buvo nominuotas Oskarui, o tada keliavo po JAV ir kalbėjosi su šimtais žmonių, patyrusių skausmingas ir sudėtingas skyrybas. Jų istorijas jis sudėjo į knygą ir išleido pavadinęs „Gali būti teisus (arba gali būti vedęs)“.

Rašytojas ir filmų kūrėjas sako, kad surinkti žmonių istorijas ir išleisti knygą jį paskatino jo draugų skyrybos. Taip pat D. A. Shapiro norėjo rasti atsakymą į asmeninį klausimą, kodėl per 20 metų draugysčių, trukusių nuo 1 iki 3 metų, jis taip ir nesukūrė šeimos. „Negalėjau suprasti, kodėl mano meilė trukdavo taip trumpai, o jausmai dingdavo dar iki pasiperšant. Nenorėjau apie rūpimus klausimus kalbėtis su draugais. Taip pat nenorėjau klausinėti apie jų skyrybas. Nusprendžiau leistis į kelionę ir išklausyti nepažįstamų žmonių, o jų istorijas sudėjau į knygą. 3,5 keliavau ir tapau daugybės laimingų ir nelaimingų santykių liudininku. Gavau 8 svarbias pamokas, kurios padėjo man atsakyti į svarbiausius klausimus apie meilę ir santykius. Tikiuosi, kad šios pamokos padės ir kitiems“, – sako D. A. Shapiro.

1. Būkite su partneriu tokie, kokie esate iš tikrųjų

„Santykių pradžioje partneriams stengiamės pasirodyti kokie norėtume būti, bet nesame. Reikia drąsos, kad būtume savimi: jautrūs, pikti, nusivylę, išsigandę. Kuo mažiau apsimetinėsime, tuo greičiau suprasime, ar partneris mus gali mylėti tokius, kokie esame iš tikrųjų.“

2. Būkite nuoširdūs – visada sakykite tiesą

„Pasakyti tiesą tau lengviau, nei melą, nes melo palaikymui reikės apgaudinėti visą gyvenimą.“

3. Būkite budrūs

„Niekada nebūkite abejingi ir neatidūs partneriui ar santykiams. Atvirkščiai – atidžiai stebėkite santykius ir partnerį, vos tik pajutę neigiamus pokyčius nelaukite, imkitės priemonių.“

4. Ginčykitės, bet visada garbingai

„Jūsų ir partnerio nuomonės negali visą laiką sutapti. Jūs ginčysitės ir pyksitės, bet visada elkitės garbingai ir stenkitės, kad kiekvienas konfliktas būtų konstruktyvus ir pozityvus jūsų santykiams.“

5. Stenkitės labiau

„Besąlygiškai mylime vaikus ir gyvūnus, o jie myli mus, bet porų santykiai kitokie. Partneriai nuolatos turi užsitarnauti meilę, todėl jums reikės nuolatos stengtis“.

6. Kalbėkitės apie seksą

„Kalbėkitės apie seksą, slapčiausius troškimus ir vienas kito ribas. Seksualinis gyvenimas yra jus sujungiantis pasaulis, kuriame yra tik du keliautojai – jūs“.

7. Kreipkite dėmesį į smulkmenas

„Santykiai miršta dažniau dėl mažų sužeidimų, kuriuos palyginčiau su skausmingais popieriaus kraštelio įpjovimais, o ne staigaus ir mirtinu dūrio į širdį. Jei negalite susitaikyti su partnerio elgesiu, pasakykite jam, o ne tyliai kentėkite“.

8. Būkite nuoširdūs patys sau

„Kai kurios knygoje aprašomos istorijos siaubingos. Neištikimybė, prievarta, apgavystės, pažeminimas... Žmonės labai mėgsta meluoti ir jie visada meluoja partneriui, kai meluoja sau. Būkite nuoširdūs sau, tada būti nuoširdžiu su partneriu bus vieni niekai“.