Studijas JAV pradėjęs Šakinis: čia treniruočių partneriai tokie, kokių Lietuvoje beveik niekada neturėjau
interviu

Dovydas Šakinis
Dovydas Šakinis
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2012-09-19 11:11

Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis ir Lietuvos Daviso taurės rinktinės narys Dovydas Šakinis nuo rugsėjo mina JAV Dartmouth’o koledžo auditorijų ir teniso kortų slenksčius. Pirmaisiais įspūdžiais apie Ameriką, mokslus ir studentų tenisą D.Šakinis pasidalino su tinklapio doublefault.lt bendruomene.

Dovydai, ar jau apsipratai su nauja šalimi?

Apsiprasti kol kas tikrai sunku. Kita kultūra. Kalba, slang'as, manieros, gyvenimo būdas, net ir matavimo vienetai - viskas kitaip. Miestelis, kuriame gyvenu, yra visai mažas. Turbūt visą jo plotą užima universitetas. Bet kurį tašką galiu pasiekti pėstute per maždaug 20 minučių.

Štai ką tik grįžau iš pergalingų mūsų universiteto amerikietiško futbolo komandos rungtynių. Įspūdžiai pritrenkiantys - 15 tūkstančių žmonių, nors oficialiai miestelyje jų gyvena mažiau nei 10 tūkstančių. Visi pasipuošę tamsiai žalia universiteto spalva. Labai daug veiksmo.

Kaip universiteto miestelis? Ar draugiški studentai?

Pats koledžas, Amerikos mastais, nėra didelis. Ir studentų skaičius santykinai mažas. Bet bendramokslių įvairovė - nereali. Visi labai draugiški, pasirengę bet kada pagelbėti. Nors kartu jaučiasi, kad vieni su kitais konkuruoja.

Akademine prasme patekau į tikrai labai aukšto lygio universitetą. Amerikoje ką tik pasirodžiusiuose aukštųjų mokyklų reitinguose Dartmouth’as užima 10 vietą visoje šalyje. O vertinant tik bakalauro programas (Undergradute Teaching) esame pirmi.

Ką konkrečiai studijuosi?

Kol kas studijuoju tai, kas man įdomu. Mūsų universitete taikoma Liberal Arts Education studijų sistema. Tai reiškia, kad studijuoji įvairiausius dalykus, o konkrečią specialybę turi pasirinkti tik antrų studijų metų pavasarį.

Universitete yra berods 10 departamentų. Iš kiekvieno iš jų aš privalėsiu pasirinkti bent vieną dalyką. Pavyzdžiui, būtina pasimokyti bent vieną meno klasę, ar literatūros, ar technologijos mokslų. Tokia pati sistema taikoma Harvarde. Manau, kad tai yra gerai - baigęs šią mokyklą turėsiu žinių ir patirties įvairiose srityse.

Krūvis tikrai milžiniškas. Yra 3 trimestrai per metus. Kiekvieną trimestrą turėsiu tris dalykus. Atrodo nedaug, bet trimestras trunka maždaug tris savaites, per kurias reikia išmokti tiek, kiek kitur - per metus.

Pavyzdžiui, dabar studijuoju matematiką. Paskaitos neilgos - jos trunka 65 minutes, per kurias mums išdėstomos 3 temos. O tada jau tenka dirbti namie ir universiteto bibliotekose. Po tokių krūvių laiko lieka tik teniso treniruotėms.

Pirmą buvimo čia savaitę miegojau gal po 5 valandas kasnakt. Krūvis tikrai didelis, bet yra dėl ko stengtis.

Amerikos studentai garsūs savo linksmybėmis...

Linksmybėse nedalyvavau. Fiziškai nėra laiko, o po tokių krūvių universitete ir dar kortuose, tiesą pasakius, ir nesinori. Daugiausiai laiko kol kas leidžiu su savo teniso komandos draugais.

O šiaip jau spėjau pasiilgti Lietuvos - tėvų, merginos, draugų. Laiko skirtumas gerokai apsunkina bendravimą. Todėl jau laukiu žiemos atostogų - per jas tikrai grįšiu namo.

Na ir tenisas. Ar pajėgi universiteto komanda? Kaip rengiatės varžyboms?

Tokių sunkių treniruočių gyvenime nesu turėjęs. Universiteto treneriai jauni ir labai reiklūs. Aišku sunku man ir todėl, kad vasarą treniravausi mažiau nei įprasta.

Galbūt daug kam atrodo, kad koledžų tenisas nėra stiprus. Taip nėra - lygis čia tikrai aukštas. Stipresnių komandų žaidėjai ramiausiai žaidžia „Challenger“ serijos turnyruose. Manau, kad ir Ričardui nebūtų lengva su kai kuriais iš jų.

Mūsų komanda gal kiek silpnesnė. Šiemet turime tikslą patekti tarp 30-ies geriausių Amerikos komandų. Visi žaidėjai labai skirtingi. Galbūt aš turiu daugiausiai įvairios varžybų patirties, bet universiteto lyderius kol kas esu priverstas vytis.

Kada startuos teniso sezonas ir kokiu formatu vyks varžybos?

Studentų teniso sezonas Amerikoje trunka visus metus. Rudenį turime tik individualius turnyrus, pirmas iš jų jau šį savaitgalį „US Open“ kortuose Niujorke!

Labai laukiu šio turnyro. Tiesa, turiu mini traumą, tad didelių lūkesčių šiame turnyre neturiu. Kol kas man svarbiausia prie visko priprasti. Treneris sakė, kad šie metai bus labai sunkūs, todėl jokių rezultatų jis iš manęs nereikalaus.

Vėliau, jau po naujų metų, prasidės komandiniai mačai ir jie bus žaidžiami iki birželio. Patys svarbiausi iš jų - Ivy lygos mačai.

Ar studijos ir žaidimas JAV netrukdys atvykt žaisti Daviso taurės mačų?

Dėl žaidimo už Lietuvos rinktinę kol kas neaišku. Reikia sulaukti burtų, po kurių paaiškės tikslios datos ir vietos. Mano treneris universitete išleistų mane į Daviso taurės mačus bet kada, tačiau problema yra mokslai. Praleisti bent vieną paskaitą čia yra pražūtis, o man tektų praleisti visą savaitę.

Aišku, kai žinosiu viską tiksliai, bandysiu laikus derintis su dėstytojais. O kol kas belieka laukti burtų.

Aš pats labai norėčiau žaisti už Lietuvą, aišku, jei tik treneriai kviestų prisijungti. Manau, kad sportinę formą įgausiu gana greitai, nes treniruočių procesas čia sustyguotas labai gerai, o ir treniruočių partneriai tokie, kokių Lietuvoje aš beveik niekada neturėjau. Aišku, neskaitant Ričardo.